2021 Texas high school football statewide playoffs scores, pairings
Texas high school football playoff pairings, provided by Texas Football magazine and texasfootball.com and distributed by The Associated Press:
STATE CHAMPIONSHIPS
All games at Arlington's AT&T Stadium
CLASS 6A
DIVISION I
Galena Park North Shore 17, Duncanville 10
DIVISION II
Austin Westlake 40, Denton Guyer 21
CLASS 5A
DIVISION I
Katy Paetow 27, College Station 24 (OT)
DIVISION II
South Oak Cliff 23, Liberty Hill 14
CLASS 4A
DIVISION I
Stephenville 38, Austin LBJ 21
DIVISION II
China Spring 31, Gilmer 7
CLASS 3A
DIVISION I
Lorena 35, Brock 18
DIVISION II
Franklin 49, Gunter 35
CLASS 2A
DIVISION I
Shiner 47, Hawley 12
DIVISION II
Stratford 39, Falls City 27
CLASS 1A SIX-MAN
DIVISION I
Westbrook 72, May 66
DIVISION II
Strawn 73, Motley County 28
STATE SEMIFINALS
CLASS 6A
DIVISION I
Duncanville 35, Southlake Carroll 9
Galena Park North Shore 49, Lake Travis 21
DIVISION II
Denton Guyer 59, Tomball 14
Austin Westlake 45, Katy 14
CLASS 5A
DIVISION I
College Station 28, Mansfield Summit 21
Katy Paetow 73, Corpus Christi Flour Bluff 14
DIVISION II
South Oak Cliff 44, Lubbock Cooper 10
Liberty Hill 42, Crosby 14
CLASS 4A
DIVISION I
Stephenville 38, WF Hirschi 35
Austin LBJ 38, Tyler Chapel Hill 35
DIVISION II
Gilmer 27, Celina 7
China Spring 34, Cuero 9
CLASS 3A
DIVISION I
Brock 35, Mount Vernon 28, OT
Lorena 55, Lago Vista 17
DIVISION II
Gunter 47, Lubbock Roosevelt 12
Franklin 28, Waskom 14
CLASS 2A
DIVISION I
Hawley 19, Marlin 12
Shiner 35, Timpson 28
DIVISION II
Stratford 35, Albany 14
Falls City 24, Mart 20
STATE QUARTERFINALS
CLASS 6A
DIVISION I
Southlake Carroll 47, Allen 21
Duncanville 38, DeSoto 20
Galena Park North Shore 44, Humble Atascocita 20
Lake Travis 42, Brennan 17
DIVISION II
Denton Guyer 25, Prosper 22
Tomball 48, Cypress Bridgeland 13
Katy 34, Summer Creek 31
Austin Westlake 70, Austin Vandegrift 7
CLASS 5A
DIVISION I
Mansfield Summit 21, Colleyville Heritage 9
College Station 26, Denton Ryan 21
Katy Paetow 35, Fort Bend Hightower 12
Corpus Christi Flour Bluff 13, Corpus Christi Veterans Memorial 7
DIVISION II
Lubbock Cooper 22, Wichita Falls Rider 0
South Oak Cliff 42, Lovejoy 21
Crosby 14, Texarkana Texas High 7
Liberty Hill 43, Alamo Heights 40
CLASS 4A
DIVISION I
Wichita Falls Hirschi 32, Springtown 6
Stephenville 24, Melissa 21
Tyler Chapel Hill 31, Little Cypress-Mauriceville 14
Austin LBJ 45, Fredericksburg 25
DIVISION II
Celina 34, Aubrey 0
Gilmer 36, Texarkana Pleasant Grove 15
China Spring 31, West Orange-Stark 14
Cuero 35, Geronimo Navarro 28
CLASS 3A
DIVISION I
Brock 49, Whitesboro 14
Mount Vernon 24, West 13
Loreno 63, Diboll 28
Lago Vista 35, Vanderbilt Industrial 21
DIVISION II
Lubbock Roosevelt 36, Abernathy 14
Gunter 35, Holliday 14
Waskom 34, Daingerfield 8
Franklin 66, Poth 0
CLASS 2A
DIVISION I
Hawley 17, Cisco 14
Marlin 26, Crawford 6
Timpson 48, Centerville 13
Shiner 55, Refugio 14
DIVISION II
Stratford 26, Wellington 6
Albany 28, Windthorst 14
Mart 56, Chilton 10
Falls City 34, Burton 20
CLASS 1A SIX-MAN
STATE SEMIFINALS
DIVISION I
Westbrook 54, Happy 20
May 50, Abbott 48
DIVISION II
Strawn 100, Richland Springs 54
Motley County 66, Klondike 20
REGIONAL
CLASS 6A
DIVISION I
Region I
Allen 59, Euless Trinity 21
Southlake Carroll 52, Lewisville 0
Region II
Duncanville 42, Spring 7
DeSoto 34, Spring Westfield 17
Region III
Galena Park North Shore 26, Katy Tompkins 20
Humble Atascocita 24, Fort Bend Ridge Point 21
Region IV
San Antonio Brennan 59, Austin Bowie 36
Lake Travis 35, Laredo United South 19
DIVISION II
Region I
Denton Guyer 43, Trophy Club Nelson 36
Prosper 53, El Paso Eastwood 6
Region II
Cypress Bridgeland 32, Cedar Hill 18
Tomball 35, Rockwall-Heath 21
Region III
Katy 31, Houston King 24
Humble Summer Creek 62, Katy Cinco Ranch 41
Region IV
Austin Vandegrift 38, Edinburg Vela 14
Austin Westlake 56, PSJA North 0
CLASS 5A
DIVISION I
Region I
Mansfield Summit 28, Midlothian 20
Colleyville Heritage 41, Amarillo Tascosa 24
Region II
Denton Ryan 37, Longview 33
College Station 45, Frisco Wakeland 35
Region III
Katy Paetow 65, Cedar Park 14
Fort Bend Hightower 31, Manvel 21
Region IV
Corpus Christi Flour Bluff 47, Gregory-Portland 44
Corpus Christi Veterans Memorial 35, McAllen Memorial 0
DIVISION II
Region I
WF Rider 28, Canutillo 7
Lubbock Cooper 27, Grapevine 7
Region II
Dallas South Oak Cliff 33, Aledo 28
Lucas Lovejoy 24, Mansfield Timberview 20
Region III
Texarkana Texas 44, Port Neches-Groves 21
Crosby 53, College Station A&M Consolidated 50
Region IV
Liberty Hill 56, Leander Rouse 33
SA Alamo Heights 10, Marble Falls 7
CLASS 4A
DIVISION I
Region I
Springtown 40, EP Riverside 14
WF Hirschi 41, Dumas 22
Region II
Stephenville 21, Argyle 17
Melissa 41, Waco La Vega 14
Region III
Tyler Chapel Hill 41, Kilgore 35, 2 OT
Little Cypress-Mauriceville 24, El Campo 21
Region IV
Austin LBJ 68, Boerne 24
Fredericksburg 28, Pleasanton 20
DIVISION II
Region I
Aubrey 42, Monahans 7
Celina 46, Snyder 6
Region II
Texarkana Pleasant Grove 17, Quinlan Ford 7
Gilmer 56, Van 35
Region III
China Spring 27, Carthage 17
West Orange-Stark 36, Bellville 17
Region IV
Cuero 36, Wimberley 26
Geronimo Navarro 29, Sinton 28, OT
CLASS 3A
DIVISION I
Region I
Whitesboro 50, Shallowater 25
Brock 70, Tuscola Jim Ned 25
Region II
Mount Vernon 40, Gladewater 14
West 14, Malakoff 12
Region III
Diboll 37, Little River Academy 34
Lorena 62, Columbus 13
Region IV
Vanderbilt Industrial 38, San Diego 6
Lago Vista 33, Edna 29
DIVISION II
Region I
Abernathy 37, Canadian 26
Lubbock Roosevelt 50, Brady 14
Region II
Holliday 21, Bells 14, OT
Gunter 62, Dublin 20
Region III
Daingerfield 50, West Rusk 28
Waskom 42, Newton 6
Region IV
Franklin 60, Riesel 0
Poth 27, Tidehaven 14
CLASS 2A
DIVISION I
Region I
Cisco 34, New Deal 14
Hawley 21, Coleman 7
Region II
Marlin 52, Tolar 36
Crawford 20, Italy 13
Region III
Timpson 42, Beckville 21
Centerville 28, Holland 0
Region IV
Shiner 67, Schulenburg 21
Refugio 54, Ganado 7
DIVISION II
Region I
Wellington 36, Gruver 8
Stratford 56, Wink 21
Region II
Windthorst 40, Santo 7
Albany 34, Muenster 21
Region III
Mart 55, Wortham 7
Chilton 40, Bremond 14
Region IV
Burton 57, Granger 27
Falls City 50, Eldorado 26
CLASS 1A SIX-MAN
DIVISION I
State Quarterfinals
Happy 38, Turkey Valley 36
Westbrook 44, Sterling City 41
Abbott 74, Coolidge 27
May 70, Water Valley 49
DIVISION II
State Quarterfinals
Klondike 69, Anton 54
Matador Motley County 60, Jayton 8
Strawn 66, Gordon 16
Richland Springs 86, Oakwood 41
AREA
CLASS 6A
DIVISION I
Region I
Area
Euless Trinity 28, Odessa Permian 17
Southlake Carroll 42, Midland Legacy 7
Lewisville 35, Arlington Martin 18
Allen 49, Richardson Lake Highlands 24
Region II
Area
Duncanville 52, Mesquite 2
Spring 56, Klein Cain 53
DeSoto 49, Rockwall 28
Spring Westfield 34, Klein Oak 14
Region III
Area
Katy Tompkins 42, Jersey Village 14
Galena Park North Shore 41, League City Clear Springs 13
Fort Bend Ridge Point 41, Cy-Fair 20
Humble Atascocita 22, Dickinson 21
Region IV
Area
Austin Bowie 28, Smithson Valley 21
SA Northside Brennan 63, Los Fresnos 10
Lake Travis 56, SA East Central 14
Laredo United South 24, Harlingen 7
DIVISION II
Region I
Area
Trophy Club Nelson 63, EP Eastlake 14
Denton Guyer 56, Dallas Jesuit 7
EP Eastwood 28, Saginaw Boswell 21
Prosper 58, Grand Prairie 13
Region II
Area
Cedar Hill 21, Tyler Legacy 7
Cypress Bridgeland 35, The Woodlands College Park 28
Rockwall-Heath 45, Temple 33
Tomball 37, Willis 7
Region III
Area
Katy 59, Houston Stratford 7
Houston King 52, Alvin Shadow Creek 34
Katy Cinco Ranch 48, Houston Memorial 13
Humble Summer Creek 35, Pearland Dawson 7
Region IV
Area
Austin Vandegrift 38, Cibolo Steele 0
Edinburg Vela 27, SA Taft 24
Austin Westlake 70, New Braunfels 7
PSJA North 56, Eagle Pass 28
CLASS 5A
DIVISION I
Region I
Area
Mansfield Summit 56, EP Chapin 7
Midlothian 21, Lubbock Coronado 17
Amarillo Tascosa 31, Burleson Centennial 24
Colleyville Heritage 31, Amarillo 10
Region II
Area
Denton Ryan 28, Magnolia West 20
Longview 34, Lancaster 14
Frisco Wakeland 29, Dallas Highland Park 28
College Station 55, Frisco Lone Star 21
Region III
Area
Cedar Park 45, Angleton 21
Katy Paetow 58, Manor 22
Manvel 41, Pflugerville Weiss 31
Fort Bend Hightower 45, Georgetown 29
Region IV
Area
Flour Bluff 47, Eagle Pass Winn 7
Gregory-Portland 55, SA Southwest Legacy 13
CC Veterans Memorial 26, SA Southwest 7
McAllen Memorial 42, SA Lanier 20
DIVISION II
Region I
Area
WF Rider 37, EP Andress 13
Canutillo 27, Canyon Randall 24
Lubbock Cooper 51, EP Parkland 14
Grapevine 71, Clint Horizon 34
Region II
Area
Dallas South Oak Cliff 35, Frisco 24
Aledo 57, Frisco Liberty 14
Lucas Lovejoy 28, Burleson 23
Mansfield Timberview 42, Ennis 21
Region III
Area
Texarkana Texas 31, Texas City 0
Port Neches-Groves 49, Montgomery 42
College Station A&M Consolidated 39, Mont Belvieu Barbers Hill 35
Crosby 52, Marshall 14
Region IV
Area
Leander Rouse 59, Floresville 19
Liberty Hill 51, Boerne Champion 14
SA Alamo Heights 55, Austin McCallum 28
Marble Falls 35, Mission Veterans Memorial 13
CLASS 4A
DIVISION I
Region I
Area
WF Hirschi 53, Clint 19
EP Riverside 28, Lake Worth 20
Andrews (5-6) vs Springtown (8-3), ppd.
Dumas 31, Fort Stockton 6
Region II
Area
Stephenville 22, Paris 10
Argyle 27, Kennedale 3
Melissa 50, Midlothian Heritage 41
Waco La Vega 14, Kaufman 10
Region III
Area
El Campo 56, Lindale 42
Kilgore 28, Stafford 26
Tyler Chapel Hill 51, Freeport Brazosport 47
Little Cypress-Mauriceville 48, West Columbia 21
Region IV
Area
Pleasanton 21, Beeville 20
Austin LBJ 72, Port Lavaca Calhoun 42
Boerne 63, CC Miller 14
Fredericksburg 14, CC Calallen 10
DIVISION II
Region I
Area
Snyder 14, Graham 3
Aubrey 42, Sweetwater 7
Monahans 35, Van Alstyne 28
Celina 57, Perryton 7
Region I
Area
Texarkana Pleasant Grove 36, Glen Rose 34
Quinlan Ford 35, Pittsburg 34
Van 35, Sunnyvale 25
Gilmer 68, Caddo Mills 31
Region III
Area
Carthage 42, Hamshire-Fannett 14
China Spring 48, Sealy 7
West Orange-Stark 20, Jasper 7
Bellville 41, Rusk 20
Region IV
Area
Cuero 55, Rockport-Fulton 27
Wimberley 66, Ingleside 0
Geronimo Navarro 55, Port Isabel 7
Sinton 49, La Grange 20
CLASS 3A
DIVISION I
Region I
Area
Brock 54, Amarillo River Road 8
Shallowater 43, Early 14
Whitesboro 41, Bushland 21
Tuscola Jim Ned 49, Muleshoe 20
Region II
Area
Malakoff 42, Pottsboro 0
Mount Vernon 57, Whitney 30
Gladewater 49, Grandview 21
West 37, Mineola 7
Region II
Area
Little River Academy 42, Winnie East Chambers 33
Lorena 50, Woodville 6
Diboll 14, Hallettsville 0
Columbus 42, Anahuac 34
Region IV
Area
San Diego 35, Llano 27
Vanderbilt Industrial 14, Poteet 13
Edna 48, Blanco 12
Lago Vista 34, London 0
DIVISION II
Region I
Area
Abernathy 45, Ballinger 26
Canadian 56, Sonora 13
Brady 21, Stanton 13
Lubbock Roosevelt 74, Alpine 8
Region II
Area
Gunter 62, Millsap 12
Bells 67, Eastland 37
Holliday 35, Leonard 28
Dublin 41, Palmer 35
Region III
Area
New London West Rusk 42, New Waverly 17
Daingerfield 56, Elysian Fields 16
Waskom 56, Troup 20
Newton 36, DeKalb 6
Region IV
Area
Franklin 70, Stockdale 6
Riesel 10, Natalia 8
Poth 41, East Bernard 14
El Maton Tidehaven 37, Odem 23
CLASS 2A
DIVISION I
Region I
Area
New Deal 28, Forsan 24
Cisco 69, Panhandle 21
Hawley 40, Sundown 22
Coleman 43, Post 0
Region II
Area
Marlin 48, Lindsay 7
Tolar 35, Cooper 24
Crawford 50, Celeste 14
Italy 56, Alvord 21
Region III
Area
Beckville 50, Hearne 31
Timpson 74, Thorndale 13
Centerville 49, Hawkins 14
Holland 27, Shelbyville 16
Region IV
Area
Ganado 60, La Villa 23
Shiner 62, Three Rivers 7
Schulenburg 37, Kenedy 12
Refugio 69, Flatonia 20
DIVISION II
Region I
Area
Stratford 48, Seagraves 3
Wink 64, Clarendon 26
Wellington 36, McCamey 14
Gruver 34, New Home 12
Region II
Area
Santo 33, Roscoe 12
Albany 32, Olney 10
Windthorst 42, Archer City 40
Muenster 63, Seymour 24
Region III
Area
Wortham 38, West Sabine 22
Bremond 55, Evadale 19
Mart 42, Lovelady 16
Chilton 17, Tenaha 10
Region IV
Area
Granger 56, Yorktown 48
Burton 48, Bruni 6
Eldorado 27, D’Hanis 14
Falls City 66, Rocksprings 20
CLASS 1A
SIX-MAN DIVISION I
Region I
Regional
Turkey Valley 66, Spur 54
Happy 61, Gail Borden County 35
Region II
Regional
Sterling City 46, Van Horn 0
Westbrook 86, Rankin 38
Region III
Regional
Coolidge 43, Saint Jo 42
Abbott 54, Newcastle 8
Region IV
Regional
May 84, Jonesboro 55
Water Valley 58, Lometa 8
DIVISION II
Region I
Regional
Anton 72, Follett 48
Klondike 72, Groom 58
Region II
Regional
Matador Motley County 68, Balmorhea 44
Jayton 34, Loraine 14
Region III
Regional
Strawn 61, Throckmorton 8
Gordon 82, Gold-Burg 37
Region IV
Regional
Oakwood 52, Cherokee 16
Richland Springs 53, Oglesby 0
BI-DISTRICT
CLASS 6A
DIVISION I
Region I
Odessa Permian 56, El Paso Franklin 28
Euless Trinity 47, Keller 21
Allen 59, Lewisville Hebron 30
Richardson Lake Highlands 29, South Grand Prairie 24
Midland Legacy 43, El Paso Pebble Hills 22
Southlake Carroll 42, North Crowley 20
Lewisville 27, McKinney Boyd 17
Arlington Martin 35, Irving Nimitz 20
Region II
Mesquite 42, Sachse 19
Duncanville 63, Belton 7
Spring 52, The Woodlands 35
Klein Cain 52, Cypress Woods 20
Rockwall 55, North Garland 14
DeSoto 65, Killeen Harker Heights 28
Spring Westfield 55, Conroe 21
Klein Oak 49, Cypress Ranch 35
Region III
Jersey Village 56, Houston Westside 23
Katy Tompkins 49, Fort Bend Travis 21
Galena Park North Shore 62, Pasadena Dobie 14
Clear Springs 42, Pearland 35
Cy-Fair 16, Houston Lamar 14
Fort Bend Ridge Point 35, Katy Seven Lakes 7
Humble Atascocita 49, Deer Park 19
Dickinson 42, Alief Taylor 20
Region IV
Austin Bowie 13, Round Rock 3
Smithson Valley 35, San Antonio Madison 25
San Antonio Brennan 55, Laredo United 20
Los Fresnos 56, Mission 14
Lake Travis 48, Round Rock Cedar Ridge 7
SA East Central 14, San Antonio Reagan 7
Laredo United South 28, San Antonio Harlan 21
Harlingen 21, Edinburg 0
DIVISION II
Region I
El Paso Eastlake 21, San Angelo Central 17
Trophy Club Nelson 35, Weatherford 14
Denton Guyer 34, Flower Mound 14
Dallas Jesuit 69, Arlington 36
El Paso Eastwood 31, Abilene 27
Saginaw Boswell 40, Haslet Eaton 37
Prosper 28, Flower Mound Marcus 21, OT
Grand Prairie 29, Richardson Berkner 22
Region II
Tyler Legacy 41, Garland 40
Cedar Hill 10, Bryan 5
The Woodlands College Park 42, Aldine Nimitz 0
Cypress Bridgeland 34, Klein Collins 33
Rockwall-Heath 35, Garland Naaman Forest 6
Temple 28, Waxahachie 14
Willis 22, Spring Dekaney 14
Tomball 52, Cypress Park 29
Region III
Houston Stratford 57, Houston Westbury 0
Katy 56, Fort Bend Clements 7
Houston King 56, South Houston 13
Alvin Shadow Creek 45, Clear Creek 38
Houston Memorial 21, Houston Heights 6
Katy Cinco Ranch 44, Fort Bend Bush 0
Humble Summer Creek 55, Channelview 28
Pearland Dawson 35, Clear Falls 31
Region IV
Austin Vandegrift 52, San Marcos 14
Cibolo Steele 42, San Antonio Brandeis 14
San Antonio Taft 42, Del Rio 7
Edinburg Vela 17, San Benito 7
Austin Westlake 54, Hutto 9
New Braunfels 51, San Antonio Johnson 45
Eagle Pass 54, San Antonio Marshall 51
PSJA North 56, Harlingen South 26
CLASS 5A
DIVISION I
Region I
El Paso Chapin 29, Amarillo Caprock 28
Mansfield Summit 38, Azle 14
Lubbock Coronado 67, El Paso Bel Air 7
Midlothian 21, White Settlement Brewer 17
Burleson Centennial 28, Justin Northwest 21
Amarillo Tascosa 53, El Paso El Dorado 7
Colleyville Heritage 63, Abilene Cooper 21
Amarillo 45, El Paso Del Valle 21
Region II
Denton Ryan 49, Dallas White 14
Magnolia West 56, Tyler 14
Lancaster 35, Frisco Reedy 15
Longview 45, Magnolia 24
Highland Park 45, New Caney 13
Frisco Wakeland 38, Dallas Wilson 7
College Station 49, McKinney North 10
Frisco Lone Star 74, Dallas Adams 6
Region III
Angleton 34, Friendswood 18
Cedar Park 42, Buda Johnson 36, OT
Katy Paetow 54, Galveston Ball 0
Manor 35, Seguin 14
Pflugerville Weiss 63, San Antonio Veterans Memorial 28
Manvel 56, Beaumont United 0
Georgetown 63, Dripping Springs 56
Fort Bend Hightower 24, Port Arthur Memorial 21
Region IV
Eagle Pass Winn 20, San Antonio Highlands 14
Corpus Christi Flour Bluff 28, McAllen Rowe 14
San Antonio Southwest Legacy 43, San Antonio Brackenridge 22
Gregory-Portland 54, McAllen 13
Corpus Christi Veterans Memorial 28, Brownsville Veterans Memorial 0
San Antonio Southwest 27, San Antonio Kennedy 12
McAllen Memorial 50, Victoria West 28
San Antonio Lanier 21, San Antonio Southside 14
DIVISION II
Region I
Canutillo 41, El Paso Jefferson 13
Canyon Randall 63, Fort Worth Wyatt 21
El Paso Andress 44, El Paso Ysleta 6
Wichita Falls Rider 59, Carrollton Creekview 13
Lubbock Cooper 42, Fort Worth Southwest 0
El Paso Parkland 42, El Paso Austin 21
Grapevine 44, Wichita Falls 7
Clint Horizon 57, El Paso Burges 56
Region II
Aledo 77, Dallas Hillcrest 0
Frisco Liberty 45, Forney 21
South Oak Cliff 49, Everman 28
Frisco 48, Royse City 28
Lovejoy 77, Crandall 27
Burleson 70, Mesquite Poteet 48
Ennis 47, Denison 25
Mansfield Timberview 72, Dallas Kimball 13
Region III
Texarkana Texas 42, Fulshear 14
Texas City 66, Houston Sterling 21
Montgomery 35, Nacogdoches 21
Port Neches-Groves 72, Galena Park 20
Barbers Hill 42, Fort Bend Marshall 21
College Station A&M Consolidated 55, Mount Pleasant 21
Crosby 72, Houston Madison 36
Marshall 24, Bryan Rudder 21, OT
Region IV
Leander Rouse 59, Austin Travis 6
Floresville 56, Mission Sharyland 35
Liberty Hill 63, Bastrop 7
Boerne Champion 36, Mercedes 29
Alamo Heights 53, Edcouch-Elsa 7
Austin McCallum 27, Leander Glenn 21
Mission Veterans Memorial 17, Medina Valley 14
Marble Falls 27, Brenham 21, 2 OT
CLASS 4A
DIVISION I
Region I
El Paso Riverside 34, Big Spring 7
Lake Worth 34, Hereford 20
Andrews 73, Fabens 0
Springtown 49, Canyon 13
Dumas 45, Decatur 24
Fort Stockton 47, Clint Mountain View 8
Wichita Falls Hirschi 42, Pampa 10
Clint 33, San Angelo Lake View 7
Region II
Stephenville 49, Fort Worth Dunbar 21
Paris 49, Dallas Lincoln 29
Kennedale 37, Brownwood 7
Argyle 49, Wilmer-Hutchins 14
Melissa 73, North Dallas 20
Midlothian Heritage 49, Benbrook 20
Kaufman 24, Dallas Carter 0
Waco La Vega 65, Fort Worth Western Hills 6
Region III
Kilgore 37, Huffman-Hargrave 20
Stafford 50, Houston Furr 7
Tyler Chapel Hill 25, Vidor 20
Brazosport 70, Houston Wheatley 47
West Columbia 65, Houston North Forest 18
Little Cypress-Mauriceville 34, Palestine 24
El Campo 63, Houston Yates 18
Lindale 56, Lumberton 39
Region IV
Austin LBJ 54, La Vernia 7
Port Lavaca Calhoun 56, Rio Grande City Grulla 14
Boerne 28, Canyon Lake 21
Corpus Christi Miller 45, Hidalgo 24
Corpus Christi Calallen 55, Zapata 10
Fredericksburg 45, Somerset 41
Beeville Jones 42, La Feria 35
Pleasanton 28, Lampasas 27
DIVISION II
Region I
Sweetwater 50, Borger 15
Aubrey 55, Bridgeport 3
Monahans 31, Lubbock Estacado 28
Van Alstyne 23, Iowa Park 16
Graham 35, Sanger 14
Snyder 31, Seminole 0
Celina 59, Mineral Wells 7
Perryton 35, Midland Greenwood 19
Region II
Glen Rose 15, Nevada Community 0
Texarkana Pleasant Grove 49, Canton 21
Quinlan Ford 49, Godley 23
Pittsburg 53, Brownsboro 0
Van 28, Texarkana Liberty-Eylau 0
Sunnyvale 41, Ferris 27
Gilmer 71, Mexia 14
Caddo Mills 24, Hillsboro 14
Region III
China Spring 50, Madisonville 7
Sealy 21, Silsbee 19
Carthage 35, Gatesville 0
Hamshire-Fannett 34, Sweeny 10
West Orange-Stark 49, LaMarque 0
Jasper 23, Waco Connally 20
Bellville 62, Orangefield 14
Rusk 49, Salado 42
Region IV
Cuero 62, San Antonio YMLA 7
Rockport-Fulton 60, Hondo 17
Wimberley 56, Navasota 0
Ingleside 31, Devine 27
Port Isabel 23, Carrizo Springs 8
Geronimo Navarro 45, Smithville 35
Sinton 68, Bandera 14
LaGrange 54, Manor New Tech 20
CLASS 3A
DIVISION I
Region I
Shallowater 56, Dalhart 18
Early 43, Pilot Point 21
Bushland 55, Slaton 6
Whitesboro 56, Breckenridge 14
Tuscola Jim Ned 49, Peaster 12
Muleshoe 21, Brownfield 17
Brock 40, Wall 6
Amarillo River Road 14, Denver City 6
Region II
Mount Vernon 57, Jefferson 28
Whitney 14, Groesbeck 0
Gladewater 49, Bonham 10
Grandview 49, Teague 7
West 55, Fairfield 7
Mineola 40, Sabine 33
Malakoff 59, Maypearl 0
Pottsboro 56, Tatum 55, OT
Region III
Diboll 56, Buna 0
Hallettsville 42, Cameron Yoe 38
East Chambers 59, Huntington 14
Little River-Academy 28, Yoakum 22, OT
Lorena 53, Hitchcock 28
Woodville 41, Crockett 6
Columbus 42, Rockdale 21
Anahuac 30, Coldspring-Oakhurst 6
Region IV
Llano 53, Marion 26
San Diego 29, Orange Grove 28
Poteet 42, Luling 10
Vanderbilt Industrial 34, Lyford 7
Edna 57, Bishop 21
Blanco 56, Jourdanton 14
London 27, Goliad 21, 2 OT
Lago Vista 36, Universal City Randolph 13
DIVISION II
Region I
Ballinger 35, Crane 34
Abernathy 33, Friona 14
Sonora 79, Odessa Compass 8
Canadian 27, Idalou 24, OT
Stanton 39, Childress 34
Brady 57, Anthony 14
Lubbock Roosevelt 44, Spearman 11
Alpine 27, San Angelo Grape Creek 14
Region II
Eastland 42, Wichita Falls City View 21
Bells 40, Blooming Grove 12
Holliday 63, Jacksboro 12
Leonard 47, Edgewood 15
Palmer 32, Whitewright 7
Dublin 38, Callisburg 33
Gunter 62, Scurry-Rosser 7
Millsap 36, Henrietta 32
Region III
West Rusk 64, Hooks 26
New Waverly 64, Hughes Springs 44
Daingerfield 50, Big Sandy Harmony 12
Elysian Fields 48, Kountze 17
Waskom 62, Corrigan-Camden 7
Troup 52, Omaha Pewitt 34
Newton 55, Harleton 14
DeKalb 52, Arp 22
Region IV
Franklin 63, Danbury 7
Stockdale 23, Hebbronville 6
Riesel 21, Van Vleck 12
Natalia 35, Taft 7
Poth 53, Banquete 20
East Bernard 31, Lexington 23
Odem 59, Karnes City 25
Tidehaven 42, Rogers 29
CLASS 2A
DIVISION I
Region I
Panhandle 56, Floydada 0
Cisco 55, Haskell 28
New Deal 63, Olton 21
Forsan 22, Goldthwaite 15
Hawley 56, San Saba 9
Sundown 52, Sanford-Fritch 13
Coleman 62, Anson 12
Post 46, Farwell 14
Region II
Lindsay 21, Alba-Golden 0
Marlin 54, Bosqueville 20
Cooper 52, Trenton 22
Tolar 56, Cayuga 6
Crawford 59, Dawson 12
Celeste 56, Tioga 33
Italy 44, Hamilton 13
Alvord 34, Wolfe City 30
Region III
Beckville 50, Joaquin 25
Hearne 38, Normangee 0
Timpson 62, Frankston 0
Thorndale 28, Alto 21
Centerville 34, Rosebud-Lott 7
Hawkins 31, Garrison 20
Holland 40, Jewett Leon 7
Shelbyville 53, Price Carlisle 35
Region IV
Shiner 76, Harper 6
Three Rivers 69, Premont 26
Schulenburg 29, Mason 16
Kenedy 41, Ben Bolt 0
Refugio 70, Santa Maria 6
Flatonia 27, Johnson City 19, OT
La Villa 34, Freer 7
Ganado 68, Ozona 18
DIVISION II
Region I
McCamey 48, Ropesville 6
Wellington 38, Vega 7
New Home 45, Plains 8
Gruver 63, Shamrock 40
Stratford 72, Wheeler 14
Seagraves 38, Bovina 3
Clarendon 43, Sunray 6
Wink 63, Sudan 26
Region II
Roscoe 38, Quanah 16
Santo 31, Petrolia 0
Archer City 59, Crosbyton 0
Windthorst 54, Hico 20
Muenster 55, Cross Plains 7
Seymour 49, Lockney 20
Albany 68, Era 0
Olney 49, Ralls 14
Region III
Wortham 45, Maud 36
West Sabine 40, Deweyville 38
Mart 84, Clarksville 6
Lovelady 52, Hull-Daisetta 18
Tenaha 62, Burkeville 14
Chilton 51, Simms Bowie 0
Evadale 19, Cushing 13
Bremond 26, Quinlan Boles 14
Region IV
Granger 41, Miles 10
Yorktown 62, Sabinal 20
Burton 30, Christoval 29
Bruni 32, Louise 16
D’Hanis 37, Woodsboro 0
Eldorado 35, Somerville 33
Falls City 48, La Pryor 0
Rocksprings 64, Snook 34
CLASS 1A SIX-MAN
DIVISION I
Region I
Valley 77, Nazareth 32
Spur 63, Meadow 14
Borden County 54, Knox City 44
Happy 48, Springlake-Earth 44
Region II
Van Horn 70, Garden City 69
Sterling City 56, Hermleigh 42
Westbrook 64, Ira 14
Rankin 77, Fort Davis 30
Region III
Saint Jo 53, Leverett’s Chapel 24
Coolidge 45, Blum 0
Abbott 67, Avalon 22
Newcastle 56, Gilmer Union Hill 14
Region IV
May 68, Irion County 20
Jonesboro 90, Leakey 40
Lometa 53, Medina 20
Water Valley 58, Gorman 0
DIVISION II
Region I
Follett 60, Wildorado 21
Anton 72, Ackerly Sands 30
Klondike 71, Whitharral 48
Groom 72, Miami 22
Region II
Balmorhea 60, Blackwell 14
Motley County 52, Rule 6
Jayton 52, Benjamin 41
Loraine 68, Sanderson 28
Region III
Throckmorton 87, Fannindel 40
Strawn 72, Morgan 6
Gordon 68, Cranfills Cap 20
Gold-Burg 59, Lueders-Avoca 14
Region IV
Oakwood 65, Mount Calm 0
Cherokee 51, Blanket 6
Richland Springs 58, Sidney 8
Oglesby 48, Calvert 30
This article originally appeared on Corpus Christi Caller Times: Texas high school football 2021 statewide playoffs scores, pairings