2022 Johnnycake Jog results

·24 min read

Jul. 10—5-mile run

DIVISION

Female

1

Ashton Swinford

Hudson

0:29:04

2

Ro Morgan

Cortland

0:30:52

3

Lindsey Fascione

Bay Village

0:31:15

Female 12-and-under

1

Kylie Sayle — 0:45:13

Female 13-15

1

Carla Grossner

Cleveland

0:54:05

Female 16-19

1

Zoe Seabeck

Painesville

0:37:03

Female 20-24

1

Kaitlyn Poorman — 0:46:51

2

Mandy Schultz

Painesville

0:52:34

Female 25-29

1

Arial Birtley

Mentor

0:41:11

2

Brooke Seitz

Willoughby

0:41:17

3

Justine Kozlevcar

Cleveland

0:41:59

Female 30-34

1

Heidi Hilbert

Solon

0:42:32

2

Carrie D'Andrea

Cuyahoga Falls

0:44:44

3

Jennifer Kirschstein

Painesville

0:44:53

Female 35-39

1

Renee Harden

Medina

0:31:42

2

Alissa Kolarik

Wadsworth

0:33:01

3

Mary Patricia Pavicic

Wickliffe

0:33:27

Female 40-44

1

Stacy Gilchrist

Painesville

0:42:21

2

Evangeline Townley

Concord Twp.

0:43:42

3

Patricia Ranallo

Mentor

0:43:45

Female Masters

1

Michelle Bertenthal

Mayfield Heights

0:32:29

2

Peggy Stimac

Painesville

0:34:57

3

Colleen Grossner

Cleveland

0:36:02

Female 45-49

1

Lena Riggs

Parma

0:39:28

2

Jennifer Myers

Perry

0:42:18

3

Parthenia Croskey — 0:42:51

Female 50-54

1

Jill Reitenbach — 0:47:38

2

Darla Hudson

Geneva

0:50:50

3

Lynda Colagross

Mentor

0:52:05

Female 55-59

1

Sharon Riley

Madison

0:37:47

2

Maria Lavan

Chardon

0:39:34

3

Deb Mcmasters

Uniontown

0:42:15

Female 60-64

1

Kathleen Pierce

Geneva

0:38:04

2

Julie Sheehy

Mentor

0:46:03

3

Susan Amery

Mentor

0:50:01

Female 65-69

1

Anne Johns

Solon

0:43:02

2

Jill Sankal

Mentor

0:55:29

Female 70-74

1

Cindy Wildman

Cleveland

0:49:09

2

Cathi Gerson

Cleveland

0:50:27

3

Joan Stout

Orwigsburg, PA

0:53:42

Male

1

Johnny Sayle

Willoughby

0:25:48

2

Andrew Taylor

Painesville

0:26:11

3

Matt Lemon

Dayton

0:26:27

Male 12-and-under

1

Blake Dennison — 0:38:42

2

Thomas Adair

Chardon

0:55:06

3

Risely Jorgensen

Mentor

0:57:55

Male 13-15

1

Tommy Mooney

Chagrin Falls

0:28:47

2

Mason Weber — 0:29:40

3

Logan Miller

Gates Mills

0:30:50

Male 16-19

1

Jt Basco

Painesville

0:27:47

2

Trent Babcock

Painesville

0:27:57

3

Joey Jafarace

Conneaut

0:28:15

Male 20-24

1

Matthew Perry — 0:29:27

2

Luca Filippo

Willowick

0:34:14

3

John Rus

Mentor

0:46:50

Male 25-29

1

Aaron Benka

Chagrin Falls

0:26:43

2

Alex Culler

Mansfield

0:27:30

3

Nasir Hart

Cleveland

0:33:58

Male 30-34

1

Porter Ritchie

Columbus

0:28:34

2

Scott Breeden

Cleveland

0:28:59

3

Jacob Farren

Painesville

0:29:10

Male 35-39

1

Cameron Crim

Painesville

0:34:29

2

Luke Leonard

Mentor

0:38:40

3

David Evans

Concord township

0:39:43

Male 40-44

1

Abraham Lopez

Painesville

0:32:56

2

Michael Guthrie

Painesville

0:34:42

3

Jesse Knight

Cleveland

0:37:24

Male Masters

1

Colin Fishwick

Silver Spring, MD

0:28:16

2

David Marhefka

StrongsvillE

0:29:13

3

David Stewart — 0:30:08

Male 45-49

1

Brian Daniels

Akron

0:30:52

2

Michael Faber — 0:31:08

3

Kevin Meyer

Chardon

0:31:44

Male 50-54

1

Fred Kieser

Cleveland

0:30:10

2

Joseph Linek — 0:37:28

3

Doug Seabeck

Painesville

0:37:43

Male 55-59

1

Damon Blackford

Akron

0:30:23

2

Peter Kaufman

Houston, TX

0:30:45

3

Dan Taylor

Painesville

0:35:04

Male 60-64

1

Steve Locy

Rock Creek

0:33:04

2

Tom Grantonic

Youngstown

0:33:48

3

Scott Swartz

Mentor

0:35:24

Male 65-69

1

Kenneth Bement — 0:36:50

2

Bruce Orosz

Fairport Harbor

0:37:57

3

Arnie Rodriguez

Wickliffe

0:44:23

Male 70-74

1

Randy Barkacs

Amherst

0:36:12

2

Vince Russo — 0:40:39

3

Jim Burke

Eastlake

1:02:11

Male 75-and-over

1

Bob Kerul

Painesville

0:52:34

2

Gary Dugger

Painesville

0:54:00

3

Bill Klausman

Hudson

0:56:14

OVERALL

1

Johnny Sayle

Willoughby

25:47.5

2

Andrew Taylor

Painesville

26:10.7

3

Matt Lemon

Dayton

26:26.0

4

Aaron Benka

Chagrin Falls

26:42.3

5

Alex Culler

Mansfield

27:29.7

6

Jt Basco

Painesville

27:46.2

7

Trent Babcock

Painesville

27:56.8

8

Joey Jafarace

Conneaut

28:14.1

9

Colin Fishwick

Silver Spring, MD

28:15.6

10

Isaac Schoen — 28:23.7

11

Porter Ritchie

Columbus

28:34.0

12

Tommy Mooney

Chagrin Falls

28:46.3

13

Scott Breeden

Cleveland

28:58.1

14

Ashton Swinford

Hudson

29:03.2

15

Jacob Farren

Painesville

29:09.7

16

David Marhefka

Strongsville

29:12.9

17

Matthew Perry — 29:26.2

18

Tim Haglund

Ashland

29:27.1

19

Mason Weber — 29:39.5

20

David Stewart — 30:07.3

21

Fred Kieser

Cleveland

30:09.5

22

Damon Blackford

Akron

30:22.7

23

Peter Kaufman

Houston, TX

30:44.8

24

Logan Miller

Gates Mills

30:49.6

25

Brian Daniels

Akron

30:51.0

26

Ro Morgan

Cortland

30:51.5

27

Michael Faber — 31:07.5

28

Lindsey Fascione

Bay Village

31:14.0

29

Billy Dennison — 31:20.1

30

Michael Petrovic — 31:20.7

31

Josh Risko

Mentor

31:23.6

32

Mikey Arnone

Painesville

31:29.5

33

Renee Harden

Medina

31:41.4

34

Kevin Meyer

Chardon

31:43.9

35

Brian Mignogna

Mentor

32:15.2

36

Brandon Horton

Lakewood

32:17.5

37

Nathanael Johnson

Willoughby Hills

32:22.5

38

Michelle Bertenthal

MAYFIELD HEIGHTS

32:28.2

39

Ryan Olver

Mentor

32:52.4

40

Sawyer Damico

kirtland

32:54.2

41

Abraham Lopez

Painesville

32:55.2

42

Alissa Kolarik

Wadsworth

33:00.2

43

Steve Locy

Rock Creek

33:03.1

44

Maxwell Reardon

Novelty

33:04.9

45

Mary Patricia Pavicic

Wickliffe

33:26.5

46

Tom Grantonic

Youngstown

33:47.6

47

Nasir Hart

Cleveland

33:57.1

48

Ben Troy — 34:00.8

49

Howard Hodgson

Willoughby

34:03.5

50

Luca Filippo

Willowick

34:13.5

51

Alex Podmore

Willowick

34:15.5

52

Joey Cavell — 34:17.6

53

Cameron Crim

Painesville

34:28.6

54

Jared Hasson

Rocky River

34:35.2

55

Michael Guthrie

Painesville

34:41.2

56

Peggy Stimac

Painesville

34:56.2

57

Dan Taylor

Painesville

35:03.4

58

Eric Raphael

Madison

35:08.9

59

Brian Heineking

Mentor

35:18.9

60

Curt Bachus

Akron

35:22.8

61

Scott Swartz

Mentor

35:23.8

62

Mike Joseph

Chattanooga, TN

35:36.2

63

Quinton Linnert

Concord Township

35:52.4

64

Colleen Grossner

Cleveland

36:01.9

65

Randy Barkacs

Amherst

36:11.8

66

Gregory Aker

Mentor

36:15.0

67

Cliff Pinckard

Mentor

36:38.3

68

Kenneth Bement — 36:49.4

69

Zoe Seabeck

Painesville

37:02.6

70

Ashley Carlson

Gates Mills

37:11.1

71

Shawn Coyne

Painesville

37:22.4

72

Jesse Knight

Cleveland

37:23.8

73

Joseph Linek — 37:27.7

74

Doug Seabeck

Painesville

37:42.5

75

Sharon Riley

Madison

37:46.4

76

Bill Patterson — 37:52.3

77

Katie Cox

Painesville

37:55.9

78

Bruce Orosz

Fairport Harbor

37:56.1

79

Kathleen Pierce

Geneva

38:03.6

80

Daniel Degiso

Cleveland

38:10.2

81

Randy Turk

Avon Lake

38:27.6

82

Daniel Higgins

Eastlake

38:32.6

83

Luke Leonard

Mentor

38:39.8

84

Bill Dennison — 38:41.4

84

Savannah Dennison — 38:41.4

86

Blake Dennison — 38:41.7

87

Brad Bellomo

Hudson

38:52.8

88

Michael Schaffer

Mentor

39:01.0

89

Rick Laughinghouse — 39:04.6

90

Mike Garcar

Mentor

39:17.3

91

Lena Riggs

Parma

39:27.4

92

Robert Knight

Mentor

39:29.0

93

Maria Lavan

Chardon

39:33.2

94

Stephen Lombardo — 39:42.6

95

David Evans

Concord township

39:43.0

96

William Shreves

Painesville

39:49.8

97

Luke Nelson

Mentor

39:51.2

98

Michael Swanson

Mentor

39:53.2

99

Ryan Wilkie

Fairport Harbor

40:00.4

100

Kenneth Hall

Painesville

40:01.6

101

Bill Petrigac — 40:25.1

102

Owen Toreki

Wickliffe

40:26.8

103

Kara Wolfe

Strongsville

40:28.0

104

Vince Russo — 40:38.8

105

Van Kelly — 40:40.1

106

Dohee Won

Cleveland

40:41.0

107

Amanda Wargo

Eastlake

41:10.3

108

Arial Birtley

Mentor

41:10.5

109

Brooke Seitz

Willoughby

41:16.1

110

Marcus Covelli

Willowick

41:39.0

111

John Lacava — 41:57.5

112

Justine Kozlevcar

Cleveland

41:58.4

113

Deb Mcmasters

Uniontown

42:14.2

114

Joel Smith

Willoughby

42:15.0

115

Adrienne Obrien — 42:15.3

116

Jennifer Myers

Perry

42:17.6

117

Stacy Gilchrist

Painesville

42:20.7

118

Gelacio Hernandez

Painesville

42:25.3

119

Jerome Hinkel

Painesville

42:26.9

120

Heidi Hilbert

Solon

42:31.8

121

Melanie Leonard

Mentor

42:43.9

122

Parthenia Croskey

-, US

42:50.2

123

Gregory Viviani

Kirtland

42:54.0

124

Anne Johns

Solon

43:01.2

125

Patricia Hanna

Chesterland

43:12.4

126

Brian Lentz

Mentor on the lake

43:16.1

127

Dan Sherrick — 43:31.2

128

Leslie Barni

Willoughby

43:38.2

129

Evangeline Townley

Concord TWP

43:41.2

130

Patricia Ranallo

Mentor

43:44.4

131

Paul Soltesz

Hilliard

43:50.7

132

Kathryn Ferenz

Cleveland

43:57.9

133

Amy Erich

Mentor

44:01.9

134

Howard Primer

Wickliffe

44:08.0

135

Adam Lintern

Willoughby

44:14.6

136

Kristin Cool

Painesville

44:20.5

137

Larry Solden

Mentor

44:21.8

138

Arnie Rodriguez

Wickliffe

44:22.2

139

Kevin Vargo

Painesville

44:27.2

140

David Brown

Streetsboro

44:27.5

141

Cynthia Fidanza

Mentor

44:38.6

142

Joe Villani

Painesville

44:41.1

143

Diana Frankhauser — 44:42.6

144

Carrie D'Andrea

Cuyahoga Falls

44:43.9

145

Kevin Peklar

Cleveland

44:44.4

146

Brian Rich

Painesville

44:45.7

147

Carlee Duggan

Newbury

44:45.9

148

Jennifer Kirschstein

Painesville

44:52.8

149

Tyler Tooman

Huron

45:04.1

150

Cynthia Hendley

Painesville

45:09.6

151

Kylie Sayle — 45:12.8

152

Claude Paquet

Madison

45:17.1

153

Robert Wills

Eastlake

45:34.0

154

Nicole Markuz

Painesville

45:54.4

155

Julie Sheehy

Mentor

46:02.1

156

Ryan Pietila

Akron

46:09.8

157

Renee Kroto

Concord Twp

46:19.5

158

Steven Youngkin

Cuyahoga Falls

46:19.9

159

Donna Sheahan

Painesville

46:20.2

160

Aaron Smith

Copley

46:49.5

161

John Rus

Mentor

46:49.7

162

Kaitlyn Poorman — 46:50.6

163

Jenny Cavell — 46:56.2

164

Katie Seabeck

Painesville

46:56.4

165

Jennifer Varhola

Sheffield Village

47:07.7

166

Leanna Ruff

Geneva

47:11.3

167

Rebecca Isom

Mentor

47:23.5

168

Dennis Hurley

Perry

47:24.9

169

Kim Hudson — 47:27.3

170

Glenn Southard

Mentor

47:36.0

171

Jill Reitenbach — 47:37.1

172

Howard Mandel — 47:37.4

173

Bob Meyer

wickliffe

47:37.8

174

James Simmons — 48:01.3

175

Jessica Starkey

Madison

48:04.1

176

Michael Fellenstein

Mentor

48:13.9

177

Paul Catalano

Painesville

48:15.4

178

Michelle Longworth

Willoughby

48:29.1

179

Kelly Powall

Mentor

48:31.4

180

Christine Flynt

Painesville

48:32.6

181

Heather Shockley

Fleming Island, FL

48:34.3

182

Ken Quin — 48:43.1

183

Vincent Granito

Garfield Heights

48:52.5

184

Charles Birchall

Mentor

48:54.5

185

Michael Zuren

Painesville

48:58.4

186

Crystal Wilkie

North Ridgeville

49:04.5

187

Cindy Wildman

Cleveland

49:08.6

188

Craig Stadden

North Ridgeville

49:14.4

189

Michael Filippo

Eastlake

49:19.9

190

Rachael Zevnik

Mentor

49:27.3

191

Leanna Jordan

Painesville

49:28.5

192

Mike Posey

Cleveland

49:29.2

193

Christopher Fontanella

Cleveland

49:40.9

194

Kate Ruff

Madison

49:42.9

195

Morgan Balcomb

Painesville

49:56.4

196

Ken Seitz

Willoughby

49:59.4

197

Susan Amery

Mentor

50:00.5

198

Sarah Borelli

Fairport Harbor

50:07.9

199

Cathi Gerson

Cleveland

50:26.6

200

Darla Hudson

Geneva

50:49.4

201

Christina Bacnik

Painesville

51:06.6

202

Jerry Huber

Cleveland

51:17.5

203

Marybeth Esposito

Willoughby

51:23.9

204

Robert Ruckert

Cleveland

51:24.3

205

Lynn Schaefer

Mentor

51:39.0

206

Dana Wayner

Perry

51:55.3

207

Laura Tooman

Huron

52:00.7

208

Lynda Colagross

Mentor

52:04.6

209

Scott Smith

Fremont

52:14.9

210

Dylan Shaw — 52:18.8

211

Mark Pastore

Mentor

52:22.8

212

Bob Kerul

Painesville

52:33.0

213

Mandy Schultz

Painesville

52:33.8

214

Frank Orlosky

Eastlake

52:55.5

215

Tee Bevis

Mentor

53:02.9

216

Jake Hughey

Willoughby

53:03.4

217

Don Provident — 53:10.8

218

Richard Jones — 53:11.8

219

Crystal Shinosky — 53:12.3

220

Carol Knez

Mentor

53:13.0

221

Craig Wightman

Sheffield Village

53:15.6

222

Christina Herrick

Willoughby

53:29.6

223

Joan Stout

Orwigsburg, PA

53:41.1

224

Joseph Fortunato

Cleveland

53:50.8

225

Gary Dugger

Painesville

53:59.5

226

Danielle Fidanza

Painesville

54:04.2

227

Carla Grossner

Cleveland

54:04.7

228

Christy Tobias Detore — 54:10.8

229

John Yelsik

North Olmsted

54:15.8

230

Victoria Updike

Painesville

54:24.6

231

Thomas Adair

Chardon

55:05.3

232

Stephanie Randolph

Mentor

55:10.1

233

Angela Pohl

Chardon

55:11.2

234

Jill Sankal

Mentor

55:28.8

235

Anthony Emanuele

Mentor

55:36.6

236

Elizabeth Kightlinger

Cleveland

55:38.9

237

Kelly Matter

Painesville

55:40.6

238

Kelli Zacharias

Cleveland

55:54.5

239

Amanda Griffith

Eastlake

55:57.4

240

Christie Orlosky

Shelocta, PA

55:59.5

241

Bill Klausman

Hudson

56:13.2

242

Christine O'Connor

Cleveland

56:16.1

243

James Intihar

Mentor

56:36.3

244

Robert Musilek — 56:47.3

245

Anita Sugar

Mentor

56:56.4

246

Karen Rolfes

Mentor

56:57.4

247

Matthew Layne

Fairport Harbor

57:36.0

248

Risely Jorgensen

Mentor

57:54.5

249

Amanda Prech

Mentor

58:33.0

250

Dawn Gelsinger — 59:05.8

251

Janet Torres

Mentor

59:12.4

252

Blase Budziak

Kirtland

59:21.3

253

Laurel Risko — 00:33.1

254

Cathy Birtley

Mentor

00:54.6

255

Donna Crooks

Eastlake

01:01.4

256

Jim Burke

Eastlake

02:10.3

257

Alison Sikora

Mentor

03:39.3

258

Rebecca Ruvolo

Concord Township

03:46.4

259

Bob Geder

Chardon

05:33.3

260

Wendy Johnston

Eastlake

05:44.6

261

Jacqueline Geisman Turk

Mentor

06:20.1

262

Tracey Gockel

Mentor

06:20.2

263

Emily Toreki

Wickliffe

07:16.2

264

Michael D'Amico

Madison

19:03.6

5K

DIVISION

Female

1

Jamie Delvecchio

Mentor

0:20:48

2

Jeannie Rice — 0:22:45

3

Carla Stachiw

Chagrin Falls

0:23:03

Female 10-and-under

1

Abigail Washburn

Mentor

0:30:09

2

Maeve Schmitz

Eastlake

0:36:06

3

Elena Szuhay — 0:39:27

Female 11-15

1

Daphney Townley

Concord Twp.

0:27:18

2

Cordelia Bissett — 0:45:21

3

Stefani Szokan

Eastlake

0:48:09

Female 16-19

1

Eve Downs

Chardon

0:23:50

2

Alayna Stachiw

Chagrin Falls

0:24:36

3

Abbey Totte

Chagrin Falls

0:26:44

Female 20-24

1

Libby Miller

Gates Mills

0:24:43

2

Lydia Wilson

Eastlake

0:29:19

3

Anna Robejsek

Willoughby

0:34:37

Female 25-29

1

Rachel Fier

Painesville

0:29:28

2

Phichayaporn Promploy

Eastlake

0:31:16

3

Marissa Robejsek

Willoughby

0:34:37

Female 30-39

1

Jaime Vanderhovel

Lake Orion, MI

0:23:08

2

Anna Jo Gosses

Shaker Heights

0:23:47

3

Shelly Weisman — 0:24:25

Female 40-49

1

Christy Downs

Chardon

0:24:12

2

Christy Herman — 0:27:48

3

Maria Michelmann — 0:29:38

Female 50-59

1

Patricia O'Donnell

Mentor

0:26:17

2

Joann Shreve

Wickliffe

0:28:21

3

Fran Horvat

Mentor

0:33:35

Female 60-69

1

Kate Burke — 0:31:00

2

Gloria Sopko

Richardson, TX

0:34:22

3

Linda Craigo

Madison

0:35:53

Female 70-79

1

Jeanne Sikorski

North Ridgeville

0:36:36

2

Susan Callahan

Perry

0:41:00

3

Mary Lou Safran

Cortland

0:45:14

Female 80-and-over

1

Marilyn Olsen

North Olmsted

0:47:58

2

Jean Toth

Wickliffe

0:57:20

3

Pat Granito

Willoughby

1:02:22

Male

1

Ethan Scott

Willoughby

0:18:10

2

Craig Golen

Jefferson

0:19:16

3

Brayden Malpass

Akron

0:19:35

Male 10-and-under

1

David Moretz — 0:28:06

2

Wyatt Adair

Chardon

0:31:37

3

Joe Kauffman

Madison

0:33:24

Male 11-15

1

Jake Snyder

Eastlake

0:19:43

2

Vince Catalano

Willoughby

0:19:53

3

Owen Bottar

Madison

0:21:39

Male 16-19

1

Joe Norton

Willoughby

0:19:47

2

Nathan Armstrong

Mentor

0:20:28

3

Jack O'Donnell

Mentor

0:28:44

Male 20-24

1

Dominic Filippo

Eastlake

0:46:24

Male 25-29

1

Adam Pollack — 0:22:33

2

Mike Fier

Painesville

0:25:40

3

Joseph Collum — 0:33:30

Male 30-39

1

Jeff Karp

Shaker Heights

0:21:53

2

Joel Throckmorton

Cleveland

0:26:35

3

Bryan Sakal

Eastlake

0:28:22

Male 40-49

1

David Moretz — 0:20:17

2

Jeremy Verdi

Madison

0:20:45

3

James Bollinger

Brandon, FL

0:24:56

Male 50-59

1

Bill Robb

North Ridgeville

0:26:49

2

Michael Tyler — 0:29:15

3

Mike Leber

Eastlake

0:30:29

Male 60-69

1

Dan Kovijanich — 0:24:45

2

Jeff Winch

Mentor

0:26:01

3

Dennis Kiser — 0:27:29

Male 70-79

1

Lenny Richter

Eastlake

0:31:08

2

Richard Novak

Willoughby

0:37:06

3

Stephen Novak

Chardon

0:37:21

Male 80-and-under

1

Pete Fickert

Akron

0:29:59

OVERALL

1

Ethan Scott

Willoughby

18:09.3

2

Craig Golen

Jefferson

19:15.5

3

Brayden Malpass

Akron

19:34.6

4

Jake Snyder

Eastlake

19:42.6

5

Joe Norton

Willoughby

19:46.2

6

Vince Catalano

Willoughby

19:52.6

7

David Moretz

Unknown

20:16.2

8

Nathan Armstrong

Mentor

20:27.7

9

Jeremy Verdi

Madison

20:44.6

10

Jamie Delvecchio

Mentor

20:47.8

11

Owen Bottar

Madison

21:38.2

12

Jeff Karp

Shaker Heights

21:52.5

13

Matthew Spence

Painesville

22:22.9

14

Adam Pollack

Unknown

22:32.7

15

Jeannie Rice

Unknown

22:44.5

16

Carla Stachiw

Chagrin Falls

23:02.4

17

Jackson Heisner

Westlake

23:05.6

18

Jaime Vanderhovel

Lake Orion, MI

23:08.0

19

Seamus Bly

Unknown

23:10.7

20

Anna Jo Gosses

Shaker Heights

23:46.2

21

Eve Downs

Chardon

23:49.9

22

Christy Downs

Chardon

24:11.9

23

Cody Klasch

Mentor

24:20.3

24

Shelly Weisman

Unknown

24:24.1

25

Alayna Stachiw

Chagrin Falls

24:35.8

26

Libby Miller

Gates Mills

24:42.5

27

Dan Kovijanich

Unknown

24:44.4

28

James Bollinger

Brandon, FL

24:55.4

29

Mike Fier

Painesville

25:39.2

30

Jeff Winch

Mentor

26:00.1

31

Patricia O'Donnell

Mentor

26:16.6

32

Joel Throckmorton

Cleveland

26:34.6

33

Abbey Totte

Chagrin Falls

26:43.6

34

Bill Robb

North Ridgeville

26:48.3

35

Hailey Strasser

Chippewa Lake

27:12.5

36

Dakota Townley

Concord TWP

27:16.8

37

Daphney Townley

Concord TWP

27:17.2

38

Dennis Kiser

Unknown

27:28.1

39

Christy Herman

Unknown

27:47.5

40

Luke Bollinger

Brandon, FL

27:55.6

41

William Vosen

Mentor

28:01.6

42

David Moretz

Unknown

28:05.9

43

Joann Shreve

Wickliffe

28:20.0

44

Tom Erickson

Painesville

28:21.5

45

Bryan Sakal

Eastlake

28:21.9

46

Christine Clarke

Mentor

28:22.5

47

Jack O'Donnell

mentor

28:43.9

48

Ann Schleicher

Mentor

29:04.6

49

Dylan Perman

Chippewa Lake

29:07.0

50

Michael Tyler

Unknown

29:14.3

51

Lydia Wilson

Eastlake

29:19.0

52

Rachel Fier

Painesville

29:27.8

53

Matison Schmitz

Eastlake

29:35.8

54

Maria Michelmann

Unknown

29:37.2

55

Brooke Sparks

Chippewa Lake

29:50.6

56

Matthew King

Wickliffe

29:51.4

57

Pete Fickert

Akron

29:58.4

58

Kayla Erickson

Painesville

30:03.0

59

Abigail Washburn

Mentor

30:08.3

60

Mike Diamond

Mogadore

30:27.2

61

Mike Leber

Eastlake

30:28.2

62

Jessica Doerr

Herndon, VA

30:29.6

63

Jodie Heisner

Westlake

30:45.0

64

Kate Burke

-, US

30:59.9

65

Lenny Richter

Eastlake

31:07.1

66

Phichayaporn Promploy

Eastlake

31:15.4

67

Cynthia Kume

Unknown

31:18.4

68

Wyatt Adair

Chardon

31:36.5

69

Patrick Colucci

Madison

33:03.5

70

Tr Hach

Unknown

33:05.6

71

Thitikorn Promploy

ClevelandSouth Euclid

33:08.1

72

John Primozic

Willoughby

33:09.4

73

Joe Kauffman

Madison

33:23.9

74

David Costanzo

Mentor

33:24.6

75

Joseph Collum

Unknown

33:29.3

76

Kyle Stephens

Unknown

33:29.4

77

Mary Giulvezan

Chagrin Falls

33:33.0

78

Fran Horvat

Mentor

33:34.4

79

Nehemiah Jordan

Unknown

33:44.6

80

Karl Staas

Painesville

33:52.6

81

Mikey Faber

Unknown

33:53.1

82

Krista Leighty

Parma

34:02.6

83

Gloria Sopko

Richardson, TX

34:21.3

84

Marissa Robejsek

Willoughby

34:36.0

85

Anna Robejsek

Willoughby

34:36.1

86

David Weaver

Mentor

35:08.9

87

Kerry Myers

Willoughby Hills

35:13.6

88

Alaycia Clark

Painesville

35:25.1

89

Sarah Kovach

Unknown

35:40.0

90

Christina Malpass

Akron

35:41.9

91

Linda Craigo

Madison

35:52.5

92

Maeve Schmitz

Eastlake

36:05.7

93

Linda Sichko

Mentor

36:06.1

94

Jeanne Sikorski

North RidgevilleN

36:35.9

95

Bill O'Donnell

mentor

36:49.0

96

Catherine Srnovrsnik

Wickliffe

36:58.7

97

Richard Novak

Willoughby

37:05.2

98

Stephen Novak

Chardon

37:20.1

99

Bob May

Bay Village

37:42.1

100

Neil Iverson

Mentor

37:45.0

101

Alexis Crim

Painesville

37:51.9

102

Cade Kroto

Concord Twp

38:06.6

103

Jennifer Mullins Mccarty

Unknown

38:07.1

104

Noelle Maiorana

Painesville

38:18.0

105

Dee Alkire

Mentor

38:53.9

106

Eileen Zehe

Willoughby

39:15.0

107

Elena Szuhay

Unknown

39:26.2

108

Colton Elly

Geneva

39:26.9

109

Bobby Elly

Madison

39:27.7

110

Lindsey Elly

Geneva

39:28.2

111

Frank Kroto

Concord Twp

39:28.7

112

Laurel Kauffman

Madison

39:36.3

113

Debbie Balch

Geneva

39:41.9

114

Andrew Granito

Parma

40:20.4

115

Donna Degeorge

Unknown

40:32.4

116

Randy Podmore

Painesville

40:51.0

117

Susan Callahan

Perry

40:59.0

118

Christine Totte

Chagrin Falls

41:05.1

119

Lourdes Rosario

Unknown

41:52.4

120

Deanna Covelli

Eastlake

41:56.2

121

Shelby Jones

Mentor

42:02.5

122

Ashley Garcar

Mentor

42:17.4

123

Maxwell Van Cise

Unknown

43:07.7

124

Mike Kanetsky

Painesville

43:07.7

125

Tabatha Van Cise

Unknown

43:13.2

126

Jessica Simunovic

Painesville

43:19.2

127

Lester Mcmasters

Uniontown

43:30.8

128

April Colucci

Madison

43:32.5

129

Robert Kirchner

Eastlake

43:39.4

130

Lindsey Kirchner

Eastlake

44:17.0

131

Kayla Stock

Newbury

44:17.3

132

Alan Mersek

Cleveland

44:21.6

133

Karen Taylor

Hilliard

44:26.2

134

Halle Hird

Willowick

44:36.6

135

Marc Gruen

Mentor

44:39.3

136

Joanna Kozlevcar

Painesville

45:03.8

137

Melanie Comstock

Mentor

45:06.3

138

Cheryl Kanetsky

Painesville

45:06.5

139

Jen Metenyi

Painesville

45:08.5

140

Bruce Christensen

Mentor

45:11.3

141

Mary Lou Safran

Cortland

45:13.7

142

Ryan Bell

Mentor

45:18.8

143

Chris Bissett

Unknown

45:19.9

144

Cordelia Bissett

Unknown

45:20.7

145

Devin Bell

Mentor

45:42.8

146

Frank Cummings

Unknown

45:47.1

147

Rachel Bell

Mentor

46:10.2

148

Michael Gendron

Madison

46:13.1

149

Michelle Filippo

Willowick

46:23.3

150

Dominic Filippo

Eastlake

46:23.4

151

Nancy Gruen

Mentor

46:52.6

152

Steve Knight

Mentor

47:17.5

153

Juliet Loebig

Mentor

47:28.5

154

Jeff Loebig

Mentor

47:29.7

155

Jessica Loebig

Mentor

47:52.2

156

Jonathan Loebig

Mentor

47:52.9

157

Patricia Schmidt

Eastlake

47:54.3

158

Marilyn Olsen

North Olmsted

47:57.2

159

Noel Word

Unknown

47:58.5

160

Lisa Holley

Painesville

48:01.8

161

Julio Sanchez

Painesville

48:07.3

162

Stefani Szokan

Eastlake

48:08.9

163

Timothy Szokan

Eastlake

48:12.5

164

Mike Elly

Geneva

48:33.6

165

Karen Pilewski

Eastlake

48:41.0

166

Jim Pilewski

Eastlake

48:41.4

167

Randy Townley

Concord TWP

49:03.5

168

Laura Paquet

Madison

49:17.4

169

Suzi Kay

Mentor

49:24.5

170

Alicia Duplago

Willoughby

49:50.5

171

Noah Duplago

Willoughby

49:51.2

172

Bijal Patel

Willoughby

51:00.7

173

Debbie Kerper

Mentor

51:01.9

174

Marsha Kincade

Cleveland Heights

51:08.6

175

Chadd Corsaro

Mentor

51:22.9

176

Cindy Knoefel

Mentor

52:35.8

177

Patricia Gendron

Madison

52:36.7

178

Elizabeth Kitchen

Painesville

52:36.9

179

Sandy Sudbrook

Seabrook, TX

52:41.3

180

Lizzy Starkey

Madison

52:43.0

181

Elizabeth Fortunato

Mayfield Hts

52:54.5

182

Rita Krylow

Madison

53:14.2

183

Tammy Steele

poland

53:15.1

184

Susan Melaragno

Ashtabula

53:16.0

185

Vickie Luster

Painesville

53:16.2

186

Daphne Murry

Madison

53:51.2

187

Rhonda Szuhay

Unknown

53:51.5

188

Patricia Primozic

Willoughby

54:05.6

189

Daniel Sopko

Painesville

54:37.2

190

Kayla Stephens

Unknown

54:57.5

191

David Waclawski

Painesville

55:24.3

192

Samantha Siepka

Mentor

55:32.0

193

Roberta Siepka

Mentor

55:32.4

194

Kathryn Todd

Madison

55:55.9

195

Jo Ellen Clark

Madison

55:55.9

196

Rich Todd

Madison

55:56.7

197

Joy Clifford

Unknown

55:59.5

198

Erica Prior

Unknown

56:06.1

199

Shannon Frye

Unknown

56:08.8

200

Jared Prior

Unknown

56:09.1

201

Sheila Livingston

Geneva

56:20.2

202

Jean Toth

Wickliffe

57:19.7

203

Cierra Toth

High Point, NC

57:33.7

204

Brianna Toth

Columbus

57:34.2

205

Allen Dunlap

Perry

58:05.4

206

Christine Forster

Willoughby

58:05.8

207

Maureen Christensen

Mentor

58:07.0

208

Zack Korpinen

Mentor

58:07.4

209

Stacie Patterson

Mentor

58:07.6

210

Eileen Mersek

Cleveland

58:07.7

211

Karla Dunlap

Perry

58:07.9

212

Rose Ann Forster

Mentor

58:08.4

213

David Layne

fairport harbor

01:07.7

214

Caleb Wagner

Painesville

01:22.0

215

Alyssa Wagner

Painesville

01:35.9

216

Laura Granito

Garfield Heights

02:16.7

217

Terri Wagner

Painesville

02:18.6

218

Pat Granito

Willoughby

02:21.3

219

Lynnmarie Phillips

Mentor

03:17.7

220

Andy Orlosky

Shelocta, PA

03:17.7