Area cross country runners top times for Sept. 22

·3 min read

Sep. 22—Boys

Name, School

Fastest time

Billy Dennison, Mentor

15:44.67

Nick Garcia-Whitko, Hawken

15:54.64

Michael Petrovic, Mentor

15:58.70

Daniel Kearns, West Geauga

16:06.20

Anthony Ciecierski, NDCL

16:11.70

Sam Cohen, Hawken

16:17.70

Colin Snider, Chardon

16:24.80

Alex Kollhoff, Madison

16:34.30

Matthew Dienes, West Geauga

16:35.00

Taman Chokshi, Chardon

16:38.37

Thomas Nelson, Chardon

16:38.92

Makoto Gumpf, Chardon

16:42.80

Tommy Mooney, Hawken

16:43.69

Jacob Nieset, Chardon

16:46.90

Kyle McMahan, Kenston

16:53.70

Timmy Hordinski, Mentor

17:00.00

Matthew Sopchak, Chardon

17:02.20

Robert Phillips, Kenston

17:03.60

Parker Carrus, Hawken

17:04.94

Mikey Arnone, Riverside

17:05.00

Mason Weber, Riverside

17:05.30

Christopher Whiting, West Geauga

17:06.14

Troy Federici, North

17:07.73

Martin Weber, Kenston

17:09.29

Grant Congdon, West Geauga

17:11.18

John Mikes, West Geauga

17:12.11

Donald Shymske, Geneva

17:13.66

Jeremy Hofius, Hawken

17:15.11

Andrew Downing, NDCL

17:17.00

Ryan Streem, University

17:17.12

Joshua Calzada, Chardon

17:20.60

Karl Dietz, Chardon

17:20.60

Sean Tobin, Kenston

17:20.65

Brayden Carlson, Mentor

17:21.70

Cameron Bizjak, University

17:27.30

Quinn Macphail, University

17:29.50

Becan Hahn, Mentor

17:30.94

Ryan Oliver, Mentor

17:32.37

Gaetano DiFini, Kenston

17:32.39

Evon Gocan, University

17:33.30

Logan Miller, Hawken

17:33.50

John Young, Riverside

17:33.70

Zane Mauter, Riverside

17:34.20

Cole Edwards, Mayfield

17:39.10

Peter Bates, NDCL

17:40.40

Vincent Crenshaw, Beachwood

17:45.70

Izaiah Siler, Madison

17:47.00

Dylan Snider, Chardon

17:51.50

Jack O'Neill, University

17:51.90

Max Kuenzler, Beachwood

17:53.00

Girls

Name, School

Fastest time

Savannah Dennison, Mentor

18:12.80

Amy Weybrecht, Gilmour

18:55.52

Brielle Collins, Hawken

19:15.66

Emerson Greene, Kenston

19:18.00

Kelly Ward, Lake Catholic

19:41.65

Gabriella D'Amico, Riverside

19:44.15

Mya Evangelista, Geneva

19:45.32

Maddi Clark, Mentor

19:45.40

Clare Valenza, Gilmour

19:46.08

Paige Masson, Kenston

19:51.12

Ada Sabo, Mentor

19:54.50

Cate Dawson, Chardon

19:56.66

Grace McKoon, Perry

19:58.60

Cecelia Paglia, Kenston

20:01.03

Mila Gresh, Chagrin Falls

20:02.60

Brianna McIvor, Kenston

20:11.33

Mai Ly Marella, Mayfield

20:12.90

Kylie Beucler, Mentor

20:15.50

Addison Lyles, Mentor

20:23.18

Holly Vis, Perry

20:23.40

Alexandra Kheyfets, Beachwood

20:26.00

Nora Kraska, Mentor

20:27.98

Briella Hewitt, Chardon

20:33.02

Giovanna Rosko, Gilmour

20:35.64

Emma Burkey, Mayfield

20:35.90

Makena Bremec, Mayfield

20:44.10

Marina Roeder, Mentor

20:44.81

Taylor Hennessey, Madison

20:49.67

Sophia Pomnean, Beaumont

20:50.00

Grace Dubsky, Geneva

20:50.07

Ainsley Borthwick, Kirtland

20:56.58

Kamilla Fekete, Mayfield

21:02.40

Clara Klein, Madison

21:08.47

Sarah Roman, Kenston

21:12.23

Giada D'Agostino, Chardon

21:12.65

Megan Sullivan, Riverside

21:14.70

Sylvia Vosicky, Kirtland

21:15.40

Kate Meinke, Riverside

21:15.84

Fatima Sardo-Longo, Mayfield

21:23.50

Taylor Jasinski, Riverside

21:24.80

Markalla Tumbry, Wickliffe

21:27.00

Kaitlin Rulison, Gilmour

21:27.10

Delicia Laio, Hawken

21:34.90

Lily Ayer, Cardinal

21:35.99

Ava Hartman, Beaumont

21:36.90

Alexa McDade, Beaumont

21:36.90

Lily Alcantar, Madison

21:45.28

Caitlin Byrne, Mentor

21:46.90

Katie Kovacs, Madison

21:47.12

Taylor Deets, West Geauga

21:47.90