Class 2A Southeast Regional and Class 3A South Central Regional wrestling pairings

  • Oops!
    Something went wrong.
    Please try again later.
Brian Rippey, Reading Eagle, Pa.
·2 min read
  • Oops!
    Something went wrong.
    Please try again later.

Feb. 23—Class 2A Southeast Regional

Saturday, at CD East

Pairings for Berks wrestlers with district finish and individual records:

106: (3-2) Jacob Deysher, Brandywine Heights, 17-1, vs. (12-1) Steven Harris, Conwell Egan, 9-0.

113: (3-1) Dillon Reinert, Brandywine Heights, 20-0, vs. (3-4) Cameron Mingee, Littlestown, 20-4.

120: (3-4) Joshua Sterner, Brandywine Heights, 16-6, vs. (3-1) Eric Howe, Lancaster Catholic, 25-2. (3-2) Parker Davidson, Hamburg, 14-3, vs. (12-1) Ryan Kelly, Conwell Egan, 9-0.

132: (3-4) Nick Geary, Brandywine Heights, 16-5, vs. (3-1) Dominic Caldwell, Susquenita, 17-2.

145: (3-2) Noah Frack, Brandywine Heights, 19-1, vs. (12-1) Hayden Mann, Conwell Egan, 9-0.

152: (3-1) Dalton Gimbor, Hamburg, 17-0, vs. (3-4) Malcolm Gerlach, Hanover, 14-8.

160: (3-1) Bailey Gimbor, Hamburg, 17-0, vs. (3-4) Tucker Paytner, Trinity, 17-9.

172: (3-1) Brant Mason, Hamburg, 14-1, vs. (3-4) Tyler Wonders, West Perry, 22-4.

215: (3-2) Brody Kline, Berks Catholic, 16-2, vs. (1-1) Leo Muzika, Faith Christian, 15-3. (3-3) Tristan Baer, Hamburg, 16-3, vs. (11-1) Dante Mahaffey, Saucon Valley, 9-0.

Class 3A South Central Regional

Saturday, at Spring Grove

Pairings for Berks wrestlers with section finish and individual records:

106: (1-1) James Garcia, Wilson, 22-0, vs. (3-2) Eli Gregoris, Big Spring, 20-3.

113: (1-2) Hunter Goff, Twin Valley, 19-1, vs. (3-1) Aiden Lewis, Cedar Cliff, 13-0.

120: (1-1) Kelvin Rodriguez, Wilson, 20-2, vs. (3-2) Mark Paradine, Cedar Cliff, 15-3. (1-2) Gavin Richard, Daniel Boone, 15-2, vs. (3-1) Karl Shinkledecker, Chambersburg, 16-0.

126: (1-1) Dominic Jurado, Wilson, 20-2, vs. (3-2) Reese Palulak, Red Land, 15-5. (1-2) Stephen Spitko, Daniel Boone, 15-1, vs. (3-1) Luke Mentzer, Chambersburg, 16-3.

138: (1-1) JT Hogan, Daniel Boone, 15-0, vs. (3-2) Dominic Frontino, Shippensburg, 14-2.

145: (1-1) Alex Sensenig, Wilson, 21-1, vs. (3-2) Cole Bartram, Northern York, 13-6.

152: (1-1) Nick Nettleton, Exeter, 16-1, vs. (3-2) Kaseim Gregg, Harrisburg, 9-2. (1-2) Alex Beidelman, Wilson, 19-3, vs. (3-1) Gabriel Belga, Cumberland Valley, 20-1.

160: (1-2) Jevin Guldin, Exeter, 19-3, vs. (3-1) Sean Smith, Carlisle, 21-0.

172: (1-1) Tucker Hogan, Daniel Boone, 16-0, vs. (3-2) Bay Blashak, Northern York, 15-4. (1-2) Johnny Miller, Exeter, 20-2, vs. (3-1) Tate Nichter, Chambersburg, 18-2.

189: (1-2) Ryan McMillan, Wilson, 19-4, vs. (3-1) Colton Zimmerman, Carlisle, 19-2.

215: (1-1) Josh Harkless, Wilson, 22-0, vs. (3-2) Travis Armstrong, CD East, 16-2.

285: (1-2) Colin Leahy, Daniel Boone, 12-4, vs. (3-1) Dylan Rodenhaber, Red Land, 16-0.