Meet all winter nominees for the Palm Beach County High School Sports Awards
The Palm Beach Post is proud to display all winter sports nominees for the 2023 Palm Beach County High School Sports Awards program to be held Friday, June 9 at Dreyfoos Hall. Doors will open at 6.
The program is produced with support from Baptist Health Orthopedic Care.
During this live show, these nominees will be honored, along with the athletes of the year in 30 state-sanctioned sports.
Nominated athletes may RSVP one free ticket for themselves here, thanks to sponsors: Nominee Registration for the 2023 Palm Beach County High School Sports Awards (smartsheet.com)
Vote your favorite school for the Spirit Award here: 2023 Show Your School Spirit - 2023 Show Your School Spirit (gannettcontests.com)
More information about the show, including a full list of nominees, is available here: Palm Beach County High School Sports Awards (usatoday.com)
Tickets for the general public will go on sale soon. Check back for further updates.
The Palm Beach County High School Awards show is part of the USA TODAY High School Sports Awards, the largest high school sports recognition program in the country. Last year’s show can still be viewed at this link.
Here are all winter nominees:
BOYS BASKETBALL
Frenelson Atilus, SR, William T Dwyer High School
Gavin Aydelotte, SR, The Benjamin School
Mason Brown, SR, William T Dwyer High School
Stone Bureau, JR, Suncoast Community High School
Jermaine Council, JR, The King's Academy
Kyle Edison, SR, Saint John Paul II Academy
Marvin Golf, SR, Lake Worth Community High School
Nate Sasser, SR, Suncoast Community High School
Andrew Sineway, SR, Saint Andrew's School
Calvin Sirmans, SR, Lake Worth Community High School
Ian Smikle, JR, Suncoast Community High School
Blake Wilson, SR, William T Dwyer High School
GIRLS BASKETBALL
E'Zaria Adams, SR, Palm Beach Central High School
Kendra Bentley, SR, Santaluces Community High School
Taylor Blackshear, SR, The Benjamin School
Jade Jones, SO, The King's Academy
Madison Mingo, SR, Cardinal Newman High School
Kyana Poitier, JR, Palm Beach Gardens High School
Jordan Race, SR, The King's Academy
Janiah Suprius, SO, Seminole Ridge Community High School
Iasiah Suprius, SR, Seminole Ridge Community High School
Cienna Thigpen, SR, Palm Beach Gardens High School
Gaby Toledo, SR, Wellington Community High School
Janessa Williams, SR, The King's Academy
BOYS SOCCER
Luca Balzano, JR, The Benjamin School
Michael Capille, SR, Spanish River High School
Ford Cash, SO, The Benjamin School
Caleb Chapman, SR, Boca Raton Community High School
Aaron Diaz, SR, Wellington Community High School
Christian Gonzalez, JR, Boca Raton Community High School
Adonte Jakusik, SR, Royal Palm Beach High School
Roots-Ken Jean, Baptiste JR, Palm Beach Gardens High School
Cameron Koch, SR, Seminole Ridge Community High School
Trey Lane, SR, Berean Christian High School
Ethan Schweiger, SR, Spanish River High School
Eli Thallemer, JR, Wellington Community High School
GIRLS SOCCER
Nyela Calnek, SR, American Heritage School Boca Delray
Olivia Calnek, SR, Olympic Heights Community High School
Cameron Celce, JR, Somerset Academy Canyons High School
Sarah Coelho, JR, Boca Raton Community High School
Olivia Cuenot, JR, Seminole Ridge Community High School
Isabella Larriu, JR, American Heritage School Boca Delray
Hana Lohmann, SR, Glades Day School (Upper School)
Samantha Long, SR, William T Dwyer High School
Emily Simon, SO, The Benjamin School
Olivia Smith, SR, Seminole Ridge Community High School
Kelly White, JR, Boca Raton Community High School
Lily White, JR, The Benjamin School
GIRLS WEIGHTLIFTING
Angelina Belanger, JR, Suncoast Community High School
Ritch Duperval, JR, Olympic Heights Community High School
Anna Fiore, JR, Suncoast Community High School
Mia Hernandez, SR, Wellington Community High School
Anna Rohrer, JR, American Heritage School Boca Delray
Danyla Sanders, SR, Pahokee Senior High School
BOYS WRESTLING
Mac Andrews, FR, Wellington Community High School
August Batson, SR, Atlantic High School
Sebastian Bazile, SR, Olympic Heights Community High School
Jackson Boileau, SR, Olympic Heights Community High School
Jorge Bravo, JR, Palm Beach Gardens High School
Cash Ciliento JR, Jupiter High School
Giovanni De Angeles, JR, Park Vista Community High School
Cameron Gibson, JR, Wellington Community High School
Randy Lancaster, SR, Wellington Community High School
Sam Marvel, JR, Wellington Community High School
Adriel Pina, JR, Olympic Heights Community High School
Mario Trigazis, SR, Wellington Community High School
This article originally appeared on Palm Beach Post: Winter nominees Palm Beach County High School Sports Awards