Regional final matchups for OHSAA high school football playoffs
The matchups are set for the regional finals of the Ohio high school football playoffs. The winners will advance to state semifinals Nov. 25 and 26.
The championship games will be played Dec. 1-3 at Tom Benson Hall of Fame Stadium in Canton.
Regional semifinals: Central Ohio recaps from Divisions I, II, III and V
Regional semifinals: Central Ohio recaps from Division IV
Here's a look at the regional final matchups throughout the state with seedings and records.
Division I
All games 7 p.m. Nov. 18
Region 1
1 Lakewood St. Edward (12-1) vs. 3 Mentor (9-3) at Euclid
Region 2
8 Olentangy Liberty (8-5) vs. 2 Springfield (11-1) at London
Region 3
1 Gahanna Lincoln (12-1) vs. 3 New Albany (10-3) at Historic Crew Stadium
Region 4
1 Cincinnati Moeller (12-1) vs. 3 West Chester Lakota West (13-0) at Cincinnati Princeton
Division II
All games 7 p.m. Nov. 18
Region 5
1 Akron Hoban (12-1) vs. 3 Hudson (13-0) at Twinsburg
Region 6
1 Avon (12-1) vs. 3 Toledo Central Catholic (12-1) at Sandusky Perkins
Region 7
1 Massillon Washington (11-1) vs. 2 Uniontown Lake (12-1) at Parma Byers Field
Region 8
4 Kings Mills Kings (12-1) vs. 10 Cincinnati Anderson (8-5) at Mason
Division III
All games 7 p.m. Nov. 18
Region 9
1 Chardon (11-1) vs. 2 Canfield (11-1) at Ravenna
Region 10
1 Parma Heights Holy Name (10-2) vs. 10 Parma Padua (8-5) at Maple Heights
Region 11
3 Watterson (12-1) vs. 5 Bloom-Carroll (12-1) at DeSales
Region 12
1 Hamilton Badin (13-0) vs. 3 Tipp City Tippecanoe (12-1) at Trotwood-Madison
Division IV
All games 7 p.m. Nov. 19
Region 13
1 Beloit West Branch (12-1) vs. 6 Jefferson Area (10-3) at Niles McKinley
Region 14
1 Cleveland Glenville (12-0) vs. 6 Van Wert (12-1) at Tiffin Columbian
Region 15
4 Gnadenhutten Indian Valley (10-3) vs. 2 Steubenville (11-2) at St. Clairsville
Region 16
1 Cincinnati Wyoming (13-0) vs. 2 Cincinnati Taft (11-2) at West Chester Lakota West
Division V
All games 7 p.m. Nov. 18
Region 17
1 Canfield South Range (13-0) vs. 3 Perry (11-2) at Burton Berkshire
Region 18
1 Liberty Center (13-0) vs. 2 Bloomdale Elmwood (12-1) at Perrysburg
Region 19
2 Harvest Prep (13-0) vs. 1 Ironton (13-0) at Waverly
Region 20
1 Germantown Valley View (12-1) vs. 2 West Milton Milton-Union (12-0) at Piqua
Division VI
All games 7 p.m. Nov. 19
Region 21
1 Kirtland (13-0) vs. 2 Mogadore (11-0) at Nordonia
Region 22
5 Columbus Grove (11-2) vs. 3 Columbia Station Columbia (13-0) at Clyde
Region 23
1 Beverly Fort Frye (12-1) vs. 3 Bellaire (9-4) at Zanesville
Region 24
1 Maria Stein Marion Local (13-0) vs. 2 Harrod Allen East (12-1) at Wapakoneta
Division VII
All games 7 p.m. Nov. 19
Region 25
1 Warren John F. Kennedy (11-1) vs. 3 Danville (11-2) at New Philadelphia
Region 26
4 Lima Central Catholic (9-4) vs. 2 Antwerp (13-0) at Findlay
Region 27
1 Newark Catholic (10-1) vs. 2 Hannibal River (12-1) at Cambridge
Region 28
5 New Bremen (10-3) vs. 2 Fort Loramie (11-2) at Sidney
sports@thisweeknews.com
@ThisWeekSports
This article originally appeared on ThisWeek: Ohio high school football playoff schedule for fourth round