Prep football: Week 10 schedule

Football on field.
(Getty Images)

Wednesday, October 26th

SOUTHERN SECTION

PACIFIC LEAGUE

Muir vs. Pasadena at Rose Bowl, 7 p.m.

Thursday, October 27th

CITY

MARINE LEAGUE

Gardena at Carson, 7:30 p.m.

WEST VALLEY LEAGUE

El Camino Real at Granada Hills, 7 p.m.

SOUTHERN SECTION

605 LEAGUE

Pioneer at Artesia, 7 p.m.

BIG WEST - LOWER LEAGUE

Corona Santiago at Corona, 7:30 p.m.

Great Oak at Temecula Valley, 7:30 p.m.

Murrieta Mesa at King, 7 p.m.

BIG WEST - UPPER LEAGUE

Chaparral at Eastvale Roosevelt, 7 p.m.

Norco at Corona Centennial, 7:30 p.m.

Vista Murrieta at Murrieta Valley, 7:30 p.m.

CAMINO REAL LEAGUE

Cantwell-Sacred Heart at Bosco Tech, 7 p.m.

CITRUS BELT LEAGUE

Redlands East Valley at Cajon, 7:30 p.m.

CITRUS 4 LEAGUE

Colony at Los Osos, 7 p.m.

Glendora v South Hills, 7 p.m.

CRESTVIEW LEAGUE

Villa Park vs. Foothill at Tustin, 7 p.m.

DEL RIO LEAGUE

El Rancho at California, 7 p.m.

DESERT SKY LEAGUE

Adelanto at Victor Valley, 7 p.m.

EMPIRE LEAGUE

Cypress at Crean Lutheran, 7 p.m.

FOOTHILL LEAGUE

Hart vs. Castaic at Valencia, 7 p.m.

GARDEN GROVE LEAGUE

Loara at Bolsa Grande, 7 p.m.

Westminster La Quinta vs. Los Amigos at Garden Grove, 6:30 p.m.

GOLDEN LEAGUE

Quartz Hill at Highland, 7 p.m.

INLAND VALLEY LEAGUE

Moreno Valley at Rancho Christian, 7 p.m.

IRONWOOD LEAGUE

Cerritos Valley Christian vs. Village Christian at Glendale College (Glendale), 7 p.m.

MARMONTE LEAGUE

Oaks Christian vs. St. Bonaventure at Ventura College, 7 p.m.

MISSION VALLEY LEAGUE

Rosemead at El Monte, 7 p.m.

MOJAVE RIVER LEAGUE

Ridgecrest Burroughs at Apple Valley, 7:30 p.m.

MOUNTAIN PASS LEAGUE

Liberty at Tahquitz, 7 p.m.

San Jacinto at Perris, 7 p.m.

MOUNTAIN VALLEY LEAGUE

Pacific at San Bernardino, 7 p.m.

MOUNTAIN WEST LEAGUE

Alta Loma at Charter Oak, 7 p.m.

Ayala at Bonita, 7 p.m.

NORTH HILLS LEAGUE

El Dorado vs. Anaheim Canyon at El Modena, 7 p.m.

ORANGE COAST LEAGUE

St. Margaret's vs. Santa Ana Calvary Chapel at Segerstrom, 7:30 p.m.

PACIFIC LEAGUE

Hoover at Glendale, 7 p.m.

RIO HONDO LEAGUE

Pasadena Poly at La Canada, 7 p.m.

SAN ANTONIO LEAGUE

Chaffey at Don Lugo, 7 p.m.

SUNSET LEAGUE

Fountain Valley vs. Los Alamitos at Veterans Stadium (Long Beach), 7 p.m.

VALLE VISTA LEAGUE

Los Altos at Diamond Ranch, 7 p.m.

8 MAN

SOUTHERN SECTION

AGAPE LEAGUE

Hesperia Christian at PAL Academy, 4 p.m.

COAST VALLEY LEAGUE

San Luis Obispo Classical Academy vs. Coastal Christian at Soto Sports Complex (Arroyo Grande), 7 p.m.

FRONTIER LEAGUE

Malibu at Santa Clara, 6 p.m.

NONLEAGUE

Noli Indian vs. Milken at Birmingham, 6 p.m.

Friday, October 28th

CITY

CENTRAL LEAGUE

Bernstein at Contreras, 7 p.m.

Hollywood at Mendez, 7:30 p.m.

Roybal at Belmont, 6 p.m.

COLISEUM LEAGUE

Crenshaw at Hawkins, 7:30 p.m.

Dorsey at Locke, 7:30 p.m.

Fremont vs. King/Drew at Los Angeles Southwest College, 7:30 p.m.

EAST VALLEY LEAGUE

Arleta at Chavez, 7:30 p.m.

Sun Valley Poly at Grant, 7:30 p.m.

Verdugo Hills at North Hollywood, 7:30 p.m.

EASTERN LEAGUE

Garfield at Legacy, 7 p.m.

Huntington Park at Bell, 7:30 p.m.

South Gate at Los Angeles Roosevelt, 7 p.m.

EXPOSITION LEAGUE

Jefferson at Santee, 7 p.m.

Maywood CES at Marquez, 7:30 p.m.

MARINE LEAGUE

San Pedro at Wilmington Banning, 7:30 p.m.

METRO LEAGUE

Los Angeles Jordan vs. New Designs Watts at Daniels Field (San Pedro), 7:30 p.m.

Rancho Dominguez at Dymally, 7:30 p.m.

University Pathways at Washington, 7 p.m.

NORTHERN LEAGUE

Eagle Rock at Lincoln, 7:30 p.m.

Los Angeles Marshall at Franklin, 7:30 p.m.

SOUTHERN LEAGUE

Rivera vs. View Park at Rancho Cienega Park, 7:30 p.m.

West Adams at Angelou, 7 p.m.

VALLEY MISSION LEAGUE

Canoga Park at Reseda, 7:30 p.m.

Granada Hills Kennedy at Panorama, 7:30 p.m.

Van Nuys at Sylmar, 7:30 p.m.

WEST VALLEY LEAGUE

Cleveland at Birmingham, 7 p.m.

Taft at Chatsworth, 7 p.m.

WESTERN LEAGUE

Fairfax at Westchester, 7:30 p.m.

Los Angeles University at Los Angeles Hamilton, 7:30 p.m.

Venice at Palisades, 7:30 p.m.

SOUTHERN SECTION

605 LEAGUE

Cerritos at Glenn, 7 p.m.

ALMONT LEAGUE

Bell Gardens at Keppel, 7 p.m.

Montebello at Schurr, 7 p.m.

San Gabriel vs. Alhambra at Moor Field (Alhambra), 7 p.m.

ANGELUS LEAGUE

Paraclete at Cathedral, 7 p.m.

St. Francis at Loyola, 7 p.m.

St. Paul at Crespi, 7 p.m.

BASELINE LEAGUE

Etiwanda at Damien, 7 p.m.

Upland at Rancho Cucamonga, 7 p.m.

BAY LEAGUE

Mira Costa at Redondo, 7 p.m.

Peninsula at Palos Verdes, 3 p.m.

Santa Monica at Culver City, 7 p.m.

BIG 4 LEAGUE

Katella at Segerstrom, 7 p.m.

Marina at Garden Grove, 7 p.m.

CAMINO REAL LEAGUE

Mary Star at Salesian, 7 p.m.

St. Monica at Bishop Montgomery, 7 p.m.

CANYON LEAGUE

Agoura at Moorpark, 7 p.m.

Newbury Park at Camarillo, 7 p.m.

Oak Park at Royal, 7 p.m.

CHANNEL LEAGUE

Buena at Oxnard Pacifica, 7 p.m.

Channel Islands at Oxnard, 7 p.m.

Rio Mesa at Ventura, 7 p.m.

Santa Barbara at San Marcos, 7 p.m.

CITRUS BELT LEAGUE

Beaumont at Yucaipa, 7 p.m.

Redlands at Citrus Valley, 7 p.m.

CITRUS COAST LEAGUE

Hueneme at Carpinteria, 7 p.m.

Santa Paula at Fillmore, 7 p.m.

COTTONWOOD LEAGUE

Maranatha at Bermuda Dunes Desert Christian, 7 p.m.

Vasquez at Anza Hamilton, 7 p.m.

Whittier Christian at Santa Rosa Academy, 7 p.m.

CRESTVIEW LEAGUE

Yorba Linda at Brea Olinda, 7 p.m.

DEL REY LEAGUE

La Salle at Harvard-Westlake, 7 p.m.

St. Anthony at St. Pius X-St. Matthias, 7 p.m.

DEL RIO LEAGUE

Whittier vs. La Serna at California, 7 p.m.

DESERT EMPIRE LEAGUE

La Quinta at Shadow Hills, 7 p.m.

Palm Desert at Palm Springs, 7 p.m.

Xavier Prep at Rancho Mirage, 7 p.m.

DESERT SKY LEAGUE

Barstow at Silverado, 7 p.m.

DESERT VALLEY LEAGUE

Desert Hot Springs at Cathedral City, 7 p.m.

Desert Mirage at Banning, 7 p.m.

Indio at Coachella Valley, 7 p.m.

Yucca Valley vs. Twentynine Palms at Twentynine Palms JHS, 7 p.m.

EMPIRE LEAGUE

Garden Grove Pacifica at Tustin, 3 p.m.

La Palma Kennedy at Placentia Valencia, 7 p.m.

FOOTHILL LEAGUE

Canyon Country Canyon at Valencia, 7 p.m.

Saugus vs. Golden Valley at Canyon Country Canyon, 7 p.m.

FREEWAY LEAGUE

La Habra at Buena Park, 7 p.m.

Sunny Hills vs. Sonora at La Habra, 7 p.m.

Troy at Fullerton, 7 p.m.

GARDEN GROVE LEAGUE

Garden Grove Santiago vs. Rancho Alamitos at Bolsa Grande, 7 p.m.

GATEWAY LEAGUE

Downey vs. La Mirada at Excelsior HS, 7 p.m.

Paramount vs. Mayfair at Bellflower, 7 p.m.

Warren at Dominguez, 7 p.m.

GOLD COAST LEAGUE

Rio Hondo Prep at Campbell Hall, 6 p.m.

Viewpoint at Brentwood, 7 p.m.

GOLDEN LEAGUE

Eastside at Littlerock, 7 p.m.

Knight at Antelope Valley, 7 p.m.

Lancaster at Palmdale, 7 p.m.

HACIENDA LEAGUE

Nogales at Diamond Bar, 7 p.m.

Ontario at Walnut, 7 p.m.

INLAND VALLEY LEAGUE

Valley View at Hemet, 7 p.m.

IRONWOOD LEAGUE

Aquinas vs. Big Bear at Big Bear MS, 7 p.m.

Ontario Christian vs. Heritage Christian at Granada Hills, 7 p.m.

IVY LEAGUE

Elsinore at Temescal Canyon, 7 p.m.

Orange Vista at Rancho Verde, 7 p.m.

Riverside North at Heritage, 7 p.m.

MANZANITA LEAGUE

San Jacinto Valley Academy vs. California Military at Perris, 7 p.m.

St. Jeanne de Lestonnac at Silver Valley, 7 p.m.

Webb at Nuview Bridge, 7 p.m.

MARMONTE LEAGUE

Bishop Diego at Simi Valley, 7 p.m.

Calabasas at Westlake, 7 p.m.

MESQUITE LEAGUE

Arrowhead Christian vs. Capistrano Valley Christian at Aliso Niguel, 7 p.m.

Riverside Prep at Linfield Christian, 7 p.m.

Western Christian vs. Trinity Classical Academy at College of Canyons, 5 p.m.

MID-CITIES LEAGUE

Lynwood at Gahr, 7 p.m.

Norwalk vs. Firebaugh at Lynwood, 7 p.m.

MIRAMONTE LEAGUE

Bassett at Garey, 7 p.m.

Ganesha at La Puente, 7 p.m.

MISSION LEAGUE

Alemany at Bishop Amat, 7 p.m.

Gardena Serra at Chaminade, 7 p.m.

Sierra Canyon at Sherman Oaks Notre Dame, 7 p.m.

MISSION VALLEY LEAGUE

Gabrielino at Arroyo, 7 p.m.

Mountain View at South El Monte, 7 p.m.

MOJAVE RIVER LEAGUE

Oak Hills at Sultana, 7 p.m.

Serrano at Hesperia, 7 p.m.

MONTVIEW LEAGUE

Gladstone vs. Azusa at Citrus College, 7 p.m.

Workman at Duarte, 7 p.m.

MOORE LEAGUE

Compton at Lakewood, 7 p.m.

Long Beach Jordan vs. Long Beach Poly at Veterans Stadium (Long Beach), 7 p.m.

Millikan at Cabrillo, 7 p.m.

MOUNTAIN PASS LEAGUE

Citrus Hill at West Valley, 7 p.m.

MT. BALDY 4 LEAGUE

Hacienda Heights Wilson at Sierra Vista, 7 p.m.

Montclair at Baldwin Park, 7 p.m.

NORTH HILLS LEAGUE

El Modena vs. Esperanza at Yorba Linda, 7 p.m.

OCEAN LEAGUE

Compton Centennial at Beverly Hills, 7 p.m.

Leuzinger at Hawthorne, 7 p.m.

Morningside vs. Inglewood at El Camino College, 7 p.m.

ORANGE LEAGUE

Anaheim at Western, 7 p.m.

Century at Santa Ana Valley, 7 p.m.

Magnolia vs. Savanna at Glover Stadium, 7 p.m.

ORANGE COAST LEAGUE

Costa Mesa at Estancia, 7 p.m.

Orange vs. Santa Ana at Santa Ana Stadium, 7 p.m.

PAC 4 LEAGUE

Godinez at Westminster, 7 p.m.

Laguna Beach at Ocean View, 7 p.m.

PACIFIC - UPPER LEAGUE

Burbank at Burbank Burroughs, 7 p.m.

Crescenta Valley at Arcadia, 7 p.m.

PACIFIC HILLS LEAGUE

Irvine at Laguna Hills, 7 p.m.

Northwood at Dana Hills, 7 p.m.

PACIFIC VALLEY LEAGUE

Portola vs. Beckman at Tustin, 7 p.m.

Woodbridge at Irvine University, 7 p.m.

PIONEER LEAGUE

Lawndale at El Segundo, 7 p.m.

South Torrance vs. Torrance at Zamperini Stadium (Torrance), 7 p.m.

West Torrance at North Torrance, 7 p.m.

RIO HONDO LEAGUE

South Pasadena at San Marino, 7 p.m.

Temple City at Monrovia, 7 p.m.

RIVER VALLEY LEAGUE

Hillcrest at Norte Vista, 7 p.m.

La Sierra at Arlington, 7 p.m.

Ramona vs. Patriot at Rubidoux, 7 p.m.

SAN ANDREAS LEAGUE

Carter at San Gorgonio, 7 p.m.

Rim of the World at Grand Terrace, 7 p.m.

SAN ANTONIO LEAGUE

Claremont at West Covina, 7 p.m.

SEA VIEW LEAGUE

Aliso Niguel at San Juan Hills, 7 p.m.

El Toro at Trabuco Hills, 7 p.m.

SIERRA LEAGUE

Covina at Chino, 7 p.m.

Pomona at Rowland, 7 p.m.

SKYLINE LEAGUE

Bloomington at Rialto, 7 p.m.

Fontana at Arroyo Valley, 7 p.m.

Riverside Notre Dame at Colton, 7 p.m.

SOUTH COAST LEAGUE

Capistrano Valley at Mission Viejo, 7 p.m.

San Clemente at Tesoro, 7 p.m.

SUNBELT LEAGUE

Paloma Valley at Lakeside, 7 p.m.

Riverside Poly at Vista del Lago, 7 p.m.

SUNKIST LEAGUE

Kaiser at Eisenhower, 7 p.m.

Summit at Jurupa Hills, 7 p.m.

SUNSET LEAGUE

Edison vs. Corona del Mar at Newport Harbor, 7 p.m.

Newport Harbor at Huntington Beach, 7 p.m.

TRINITY LEAGUE

JSerra vs. Orange Lutheran at Orange Coast College, 7 p.m.

Santa Margarita at St. John Bosco, 7 p.m.

Mater Dei vs. Servite at Cerritos College, 7:30 p.m.

VALLE VISTA LEAGUE

San Dimas vs. Northview at Covina District Field (Covina), 7 p.m.

NONLEAGUE

Saddleback at Long Beach Wilson, 7 p.m.

INTERSECTIONAL

San Diego Del Norte at Thousand Oaks, 7 p.m.

8 MAN

CITY

CITY LEAGUE

Animo Robinson at Sotomayor, 7 p.m.

VALLEY LEAGUE

North Valley Military Institute at East Valley, 6 p.m.

NONLEAGUE

USC Hybrid at Fulton, 3:00pm

Torres vs. New Designs University Park at EXPO Center (Los Angeles), 3:00pm

SOUTHERN SECTION

AGAPE LEAGUE

University Careers and Sports Academy vs. Academy of Careers & Exploration at Helendale Community Park (Helendale), 3 p.m.

MAJESTIC LEAGUE

Cornerstone Christian at California Lutheran, 7 p.m.

PREP LEAGUE

Flintridge Prep at Chadwick, 3:30 p.m.

Sage Hill at Windward, 3 p.m.

TRI-COUNTY PREMIER LEAGUE

CSDR at La Verne Lutheran, 3 p.m.

INTERSECTIONAL

Mojave vs. Lancaster Desert Christian at Lancaster, 7 p.m.

Saturday, October 29th

8 MAN

SOUTHERN SECTION

COAST VALLEY LEAGUE

Coast Union at Santa Maria Valley Christian, 7 p.m.

FRONTIER LEAGUE

Laguna Blanca at Villanova Prep, 1 p.m.

LIBERTY LEAGUE

Leadership Military at Lancaster Baptist, 5 p.m.

MAJESTIC LEAGUE

Southlands Christian vs. Hillcrest Christian at Oaks Christian, 6 p.m.

TRI-COUNTY PREMIER LEAGUE

United Christian vs. Downey Calvary Chapel at Downey, 6 p.m.

NONLEAGUE

Grace Brethren vs. Avalon at Machado Field (Avalon), 1 p.m.

Thacher at Faith Baptist, 11 a.m.

INTERSECTIONAL

Lebec Frazier Mountain vs. Santa Clarita Christian at Canyon Country Canyon, 6:30 p.m.

This story originally appeared in Los Angeles Times.