Softball: Updated VHSL quarterfinal and semifinal results and championship game schedules

Softball: Updated VHSL quarterfinal and semifinal results and championship game schedules
·2 min read

All quarterfinals were Tuesday at higher seeds.

Class 6

Quarterfinals

McLean 15, Robinson 6

Cosby 10, Battlefield 0

James Madison 6, Lake Braddock 1

Manchester 9, Woodbridge 8, eight innings

Friday, June 10

Semifinals at John Champe High School in Aldie

Cosby 4, McLean 3

James Madison 11, Manchester 4

Saturday, June 11

Championship at John Champe High School in Aldie, 12:30 p.m.

Cosby vs. James Madison

Class 5

Quarterfinals

Stone Bridge 3, Mills Godwin 0

Granby 3, Kempsville 0

Woodgrove 9, Clover Hill 0

Hickory 5, Nansemond River 1

Friday, June 10

Semifinals at Riverside High School in Leesburg

Stone Bridge 2, Granby 0

Hickory 4, Woodgrove 2

Saturday, June 11

Championship at Riverside High School in Leesburg, 12:30 p.m.

Stone Bridge vs. Hickory

Class 4

Quarterfinals

Tuscarora 2, Orange County 1

King George 4, Great Bridge 0

Halifax County 12, Loudoun Valley 2

Hanover 7, Grafton 1

Friday, June 10

Semifinals at Riverbend High School in Fredericksburg

King George vs. Tuscarora, 10 a.m.

Hanover vs. Halifax County, 1 p.m.

Saturday, June 11

Championship at Riverbend High School in Fredericksburg, 11 a.m.

Class 3

Quarterfinals

Fort Defiance 7, Cave Spring 2

New Kent 3, William Monroe 2

Lord Botetourt 5, Turner Ashby 3

Brentsville District 9, Tabb 2

Friday, June 10

Semifinals at Spotsylvania High School

New Kent vs. Fort Defiance, 10 a.m.

Brentsville District vs. Lord Botetourt, 1 p.m.

Saturday, June 11

Championship at Spotsylvania High School, 11 a.m.

Class 2

Quarterfinals

Appomattox County 5, Tazewell 0

Randolph-Henry 7, East Rockingham 0

Dan River 7, Wise Central 1

Page County 14, Nottoway 0

Friday, June 10

Semifinals at Moyer Sports Complex in Salem

Randolph-Henry vs. Appomattox County, 10 a.m.

Page County vs. Dan River, 1 p.m.

Saturday, June 11

Championship at Moyer Sports Complex in Salem, 10 a.m.

Class 1

Quarterfinals

Auburn 5, Lebanon 2

Buffalo Gap 2, Rappahannock 1

Fort Chiswell 5, Eastside 2

Riverheads 10, Chincoteague 0

Friday, June 10

Semifinals at Moyer Sports Complex in Salem

Buffalo Gap vs. Auburn, 10 a.m.

Riverheads vs. Fort Chiswell, 1 p.m.

Saturday, June 11

Championship at Moyer Sports Complex in Salem, 10 a.m.